Kategorie

Decydując się na prowadzenie warsztatu samochodowego czy zajmującego się naprawami maszyn będzie trzeba postarać się o stworzenie takich warunków, w których komfort pracy będzie jak najwyższy. Jest to oczywiście takie miejsce, w którym powszechnie pracuje się z olejami, substancjami ropopochodnymi a różnego rodzaju wycieki nie stanowią zaskoczenia. Warto więc zadbać o rozwiązania, dzięki którym na wypadek wycieków będzie się można zabezpieczyć. Świetnym wyborem będą arkusze sorpcyjne do oleju, które powinny się znaleźć w każdym warsztacie. To najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o ochronę przed wyciekami. Rozłożone arkusze absorbujące olej są w stanie poradzić sobie dość sprawnie nawet z dużymi ilościami cieczy więc w praktyce faktycznie stają się wydajnym sposobem na ochronę powierzchni przed działaniem oleju.

Nieduże i wygodne w stosowaniu

Wybierając arkusze absorbujące olej można oczekiwać, że będą one świetnym rozwiązaniem do tych miejsc, gdzie nie ma szans postawić wanny ociekowej ani rozprowadzić rolki absorbującej. Arkusz ma stosunkowo nieduży rozmiar więc nawet w trudno dostępne miejsce uda sie z nim dotrzeć więc tak naprawdę od strony praktycznej będzie to faktycznie wygodne rozwiązanie. Dostępne są zazwyczaj w formie kwadratów czy prostokątów mających około pół metra długości i szerokości. W sprzedaży w opakowaniach po 100 sztuk, dzięki czemu jednorazowo bez problemu można zamówić większa ilość a niewątpliwie będzie to taki element, który faktycznie w warsztacie będzie chętnie wykorzystywany.

Dobra jakość wykonania

Warto wybierać takie arkusze, które z obu stron mają specjalną powłokę zabezpieczająca i będzie to faktycznie opcja, która świetnie się sprawdzi. Taka powłoka dodatkowo podnosić będzie trwałość takiego arkusza i za to rzecz jasna duży plus dla producentów. W takich miejscach jak warsztat samochodowy niewątpliwie odpowiednia wytrzymałość będzie istotna, ponieważ ryzyko uszkodzeń jest na pewno duże, a kluczowe będzie to, by arkusz dobrze spełniał swoje zadanie.