Kategorie

Bariery

7 Produkty

Kiedy dojdzie do wypadku samochodowego bardzo ważne jest, aby odgrodzić miejsce zdarzenia od przechodniów oraz ruchu drogowego. W tym wypadku, należy zainstalować bariery drogowe i ostrzegawcze. Mają one za zadanie sprawne uporządkowanie miejsca w którym pracuje pogotowie, policja lub straż. Inną ważną funkcją bariery drogowej jest jej szybka instalacja na miejscu zdarzenia. W momencie kiedy walczy się o ludzkie życie, sprawne wydzielenie terenu wypadku może mieć kluczowe znaczenie. Kolejnym ważnym aspektem każdej bariery drogowej jest jej widoczność. Każdy powinien bowiem z dalekiej odległości wyraźnie widzieć, że jest niebezpieczna sytuacja i nie powinien się do tego miejsca zbliżać.

Bariery drogowe

Kolejnym zastosowaniem bariery drogowej i ostrzegawczej może być też hala produkcyjna. W takim środowisku bowiem istnieje wiele niebezpiecznych miejsc, które należy wydzielić, aby nie narazić pracowników na niebezpieczeństwo wypadku. Każdy transport dużych gabarytowo elementów za pomocą na przykład suwnicy, musi być wyraźnie oznaczony. Dobra bariera powinna blokować całą szerokość drogi po której mogą przemieszczać się pracownicy do miejsca pracy suwnicy.

Budowa barier drogowych i ostrzegawczych

Bariery ostrzegawcze mogą być mieć różną postać. Najczęściej spotykane są :

  1. Bariery o budowie sztywnej, gdzie poszczególne elementy łączone są za pomocą zawiasów. Można więc kształtować z nich dowolny kształt i łączyć ze sobą. W ten sposób istnieje możliwość otaczania większych miejsc do których powinien być ograniczony dostęp. Stopki posiadają elementy gumowe, aby zapewnić wymaganą stabilność.
  2. Bariery i budowie nożycowej, gdzie można rozróżnić dwa skrajne boki jako sztywne elementy oraz część środkową, która rozkłada się jak harmonijka. Dzięki takiej budowie istnieje możliwość na elastyczne dopasowanie długości bariery do potrzeb. Instalacja przebiega bardzo szybko i jest łatwa w wykonaniu. Na powierzchni bariery znajdują się też liczne odblaski, które sygnalizują niebezpieczeństwo nawet po zmroku.