Kategorie

ODZIEŻ ANTYSTATYCZNA

22 Produkty

Czy materiał, który bardzo często się elektryzuje, może okazać się niebezpieczny? Na pewno niejednokrotnie czuliśmy charakterystyczne strzelanie, kiedy dochodziło do elektryzowania się ubrań, koców lub też tapicerki meblowej. Niestety w wielu zakładach pracy w ryzykownym środowisku elektryzowanie się może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, które mogą zakończyć się nawet wybuchem. W celu uniknięcia niebezpiecznych wyładowań elektrostatycznych, w ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się odzież antystatyczna. Dzięki specjalnym właściwościom wykorzystanych tkanin nie przyczyniają się one do powstania łuku elektrycznego, a także wyładowania elektrostatycznego. Ubranie antystatyczne jest więc niezbędne w wielu branżach.

Ubranie antystatyczne niezbędne w pracy

Gdzie przyda się odzież antystatyczna? Odzież uszyta z tkanin, które nie wywołują wyładowań elektrostatycznych, jest wskazana do stosowania w wielu specjalistycznych zakładach pracy. Przede wszystkim ubranie antyelektrostatyczne jest przeznaczone dla pracowników wykonujących swoje obowiązki na stacjach paliw, w przemyśle petrochemicznym, chemicznym, energetycznym oraz elektrycznym. Dodatkowo ubrania niepowodujące wyładowań elektrycznych znajdą zastosowanie w każdym miejscu, w którym pojawienie się nawet najmniejszej iskry lub łuku elektrycznego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Odzież robocza antystatyczna jest więc niezbędna wtedy, gdy chcą Państwo zapewnić sobie lub pracownikom bezpieczne warunki pracy.

Przydatne kategorie odzieży antystatycznej

Ubranie antystatyczne jest elementem garderoby każdego pracownika, który musi mieć zapewniony wysoki poziom ochrony przed konsekwencjami w postaci pojawienia się iskry lub łuku elektrycznego. Dlatego w naszym sklepie internetowym mogą Państwo zaopatrzyć swoich pracowników we wszystkie wymagane elementy odzieży antystatycznej. Do niej zaliczają się gotowe komplety, jak i również wyszczególnione ubrania, a przede wszystkim kurtki, spodnie antyelektrostatyczne, kombinezony i bluzy. To jednak nie wszystko, bo w naszej ofercie znajduje się także bielizna antystatyczna.

Nie zawsze ubranie robocze antystatyczne jest stosowane codziennie. Pojawiają się jednak sytuacje, w których należy mieć je na stanie. Oprócz odzieży przeznaczonej do noszenia każdego dnia podczas wykonywania swoich obowiązków w uciążliwym środowisku pracy, w naszym sklepie znajdują się również jednorazowe kombinezony. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą wysokiej jakości odzież niepowodującą żadnych wyładowań elektrostatycznych.

Ubranie elektrostatyczne dobrej jakości

Z racji specyficznych materiałów, jakie są wykorzystywane do produkcji odzieży elektrostatycznej, warto przyjrzeć się ich dokładnemu składowi. Najczęściej ubrania tego typu wykonuje się z tkaniny poliestrowej z bardzo dużą domieszką bawełny, a także nicią antystatyczną. Warto dodać, że taka tkanina wykazuje się gramaturą na poziomie 250 g/m2. Jednocześnie mimo właściwości antyelektrostatycznych, a także doskonałej odporności na wysokie temperatury, jest to tkanina oddychająca. Nasze bluzy antyelektrostatyczne i inne produkty z tej kategorii dają więc pełny komfort noszącemu. Kolejną zaletą tkanin niepowodujących wyładowań elektrostatycznych jest przede wszystkim oznaczenie UPF 50+. Oznacza to, że tkanina przepuszcza mniej niż 1/50 szkodliwych promieni UV. W związku z tym ubranie robocze antyelektrostatyczne nadaje się przede wszystkim do pracy w uciążliwych warunkach, szczególnie do hut, a także zakładów spawalniczych.

Odzież robocza antystatyczna to inwestycja w bezpieczeństwo

Zaopatrując swoich pracowników w odzież elektrostatyczną, zyskują Państwo gwarancję zapewnienia im wysokiego bezpieczeństwa w trudnych warunkach pracy. Jednocześnie w naszym sklepie gwarantujemy dostęp do potrzebnych zestawów odzieży antyelektrostatycznej oraz odpornej na działanie wysokich temperatur. Mimo specjalistycznych właściwości odzież jest wyjątkowo wygodna w użytkowaniu, a także zapewnia naturalną cyrkulację powietrza. Mimo uciążliwych warunków panujących na danym stanowisku, pracownicy nie będą odczuwać z tego tytułu większego dyskomfortu. Dzięki ubraniom roboczym antyelektrostatycznym praca na specyficznym stanowisku nadal jest wydajna. Z powodzeniem można bezpiecznie pracować nawet po zmroku, czemu sprzyja odzież odblaskowa antystatyczna.

Ubranie robocze antystatyczne – gotowe zestawy

Przeglądając naszą ofertę, mogą Państwo szybko zorientować się, że posiadamy wszystkie potrzebne elementy wyposażenia, które pozwalają na zapewnienie pracownikom kompleksowego stroju w postaci ubrań roboczych antystatycznych. Oprócz gotowych zestawów obejmujących kombinezony, spodnie, koszulki, a także kurtki, w naszej ofercie znajdują się również pozostałe akcesoria znacznie zwiększające poziom bezpieczeństwa osób pracujących w trudnych warunkach. Do nich zaliczają się okulary, fartuchy, czy też rękawice, które sprawdzą się również w warunkach, w których panują wysokie temperatury. Posiadamy także inną odzież antystatyczną jak kombinezony antystatyczne z dużą liczbą kieszeni, w których można zmieścić liczne drobne przedmioty. To bardzo wygodne rozwiązania wszędzie tam, gdzie praca wymaga częstej wymiany narzędzi.

Odzież antystatyczna uszyta jest w taki sposób, aby zapewniać kontakt pomiędzy ciałem i materiałem przewodzącym w taki sposób, aby ładunki elektryczne mogły zostać odprowadzane w szybki i skuteczny sposób. Tego typu odzież zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Ponadto może uchronić pracownika przed wyładowaniami iskrowymi, prowadzącymi do zapalenia mieszanki wybuchowej.

Ubrania antystatyczne na różne pory roku

Odzież antystatyczna to rodzaj odzieży ochronnej, która chroni człowieka podczas pracy z niebezpiecznymi lub szkodliwymi dla zdrowia czynnikami. Odzież antyelektrostatyczna chroni nie tylko przed ładunkami elektrostatycznymi, ale także przed zimnem. Dostępne są wersje przeznaczone na określone pory roku, co w jeszcze większym stopniu poprawia komfort i bezpieczeństwo pracownika podczas wykonywania pracy. Dotyczy to także chłodniejszych miesięcy, gdy zagrożenie pożarem łączy się z odczuwalnym chłodem. Wówczas nieoceniona staje się nasza ocieplana odzież antystatyczna. Tak więc odzież antystatyczna powinna być noszona przez cały czas pracy pracownika przebywającego na terenie materiałów łatwopalnych lub zagrożonych wybuchem. Nie należy zdejmować żadnych części garderoby przed udaniem się w bezpieczne miejsce, niezagrożone szkodliwymi czynnikami. Warto pamiętać, że odzież antystatyczna to także buty antyelektrostatyczne, zapewniające pracownikowi uziemienie, którego opór upływu powinien być nie mniejszy niż 10 do potęgi piątej Ω. To gwarancja pełnego bezpieczeństwa i spełnienia wszelkich norm.

Ubrania robocze antyelektrostatyczne zgodne z normami

Ubrania robocze antystatyczne przeznaczone są do pracy w strefach, które zagrożone są wybuchem (1 i 2), a także w miejscach, w których występują mieszaniny gazów i oparów należących do wybuchowych grup II A oraz II B. Tak naprawdę normy określają także konieczność stosowania odzieży antyelektrostatycznej w miejscach pracy w przemyśle elektronicznym. Dzięki temu eliminuje się ryzyko powstania zjawiska elektryczności statycznej. Tego typu ubrania zauważyć można także na stacjach paliw. W celu stworzenia całościowego ubioru zabezpieczającego zdrowie w najwyższych stopniu zakupić należy takie buty antyelektrostatyczne. Pozwoli to na zachowanie maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Wymagania normy PN-EN 1149-5 dotyczą głównie sposobów oznakowania danej odzieży. Norma PN-EN 1149-5 to także określenie rodzaju materiałów konstrukcyjnych do stworzenia odzieży antyelektrostatycznej. Każdy pracownik narażony na działanie negatywnych czynników powinien zapoznać się z tą normą, gdyż określone są w niej takie informacje jak instrukcje prawidłowego zakładania odzieży, określenie miejsc, w jakich należy ją nosić (strefy zagrożenia wybuchem, miejsca zawierające materiały łatwopalne), właściwości antyelektrostatyczne odzieży, a także szereg innych, ważnych informacji, jakie należy przyswoić.

Odzież ADS to nie tylko ubranie chroniące pracownika przed działaniem szkodliwych czynników, ale także buty antystatyczne i rękawice. Wymagania noszenia ubrań antystatycznych dotyczą głównie stref zagrożonych wybuchem. Niestety mogą one być niewystarczające w przypadku stref, które są bogate w tlen. Normy te nie mają zastosowania w przypadku ochrony przed napięciami w sieciach zasilających. Odzież, której zadaniem jest rozpraszanie ładunku elektrycznego, powinna dokładnie okrywać pozostałą odzież, którą pracownik ma na sobie, z uwzględnieniem zamków, i guzików. W naszym sklepie znajdą Państwo właśnie takie komplety odzieży antyelektrostatycznej, które zapewnią pełne bezpieczeństwo podczas pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!