Kategorie

ODZIEŻ ESD

108 Produkty

ESD to nic innego, jak skrót od angielskiego określenia Electrostatic Discharge, który w polskim tłumaczeniu oznacza wyładowanie elektrostatyczne. Istnieje bardzo liczna grupa zakładów pracy, w których niezwykle ważna jest ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Nawet najmniejsze wyładowanie, które przyczynia się do powstania iskry lub łuku elektrycznego, może mieć bardzo poważne konsekwencje - czasem w postaci wybuchu. Dlatego właśnie w naszym sklepie internetowym znajduje się specjalna kategoria obejmująca wysokiej jakości specjalistyczną odzież ESD. Jak wiadomo, zarówno ciało człowieka, jak i również otaczające nas środowisko, są pełne jonów dodatnich oraz ujemnych, co często stwarza warunki do powstania wyładowań elektrostatycznych. Natomiast odzież robocza ESD ma za zadanie zapobiegać takim wyładowaniom.

Ubrania ESD

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się przede wszystkim ubrania ESD, do których zaliczają się spodnie, koszulki, czy też fartuchy. Wszystkie z nich zostały uszyte ze specjalistycznej tkaniny, która gwarantuje doskonałą ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Jednocześnie ubrania te są wyjątkowo komfortowe podczas użytkowania. Najczęściej są one uszyte z bawełnianej tkaniny, gwarantującej zachowanie przewiewu. Dzięki temu nawet praca w uciążliwych warunkach nie stwarza pracownikom większego dyskomfortu. Na specjalną uwagę zasługują również antystatyczne fartuchy, za których sprawą pracownicy zyskują jeszcze lepszą ochronę przed konsekwencjami powstania wyładowań elektrostatycznych.

Bielizna elektrostatyczna

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż bardzo ważnym elementem garderoby dla każdego pracownika wykonującego swoje zadania w niezwykle uciążliwych warunkach, jest odpowiednio dopasowana bielizna. Dlatego w naszym sklepie internetowym dostępna jest również odzież antystatyczna ESD w formie bielizny. Nie tylko mogą Państwo zapewnić swoim pracownikom jeszcze lepszą ochronę, ale jednocześnie każda z osób będzie wyposażona w kompletny zestaw ubrań o specjalistycznych właściwościach. Bielizna także została uszyta z przewiewnej, a także naturalnej bawełny. Dzięki czemu tkanina nie wywołuje żadnych podrażnień oraz reakcji alergicznych na skórze. Ponadto zapewnia niesamowitą ochronę nie tylko przed pojawianiem się iskier lub łuku elektrycznego, ale także często jest ona zabezpieczeniem przed kontaktem z wysokimi temperaturami.

Buty ESD

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pracując w uciążliwym środowisku pracy, istotne jest zadbanie o każdy, nawet najmniejszy szczegół mający wpływ na bezpieczeństwo pracowników. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo specjalistyczne buty ESD. Obuwie o właściwościach antystatycznych obejmuje zarówno półbuty, jak i również sandały robocze. Półbuty wyposażone są w cholewkę oraz zostały wykonane z hydrofobowej mikrofibry, dzięki czemu wewnątrz butów zachowany jest odpowiedni przewiew, a także nie dochodzi do nagromadzenia się wilgoci. Wszystkie buty robocze są dodatkowo wzmocnione na wypadek upadku ciężkich przedmiotów bezpośrednio na stopy. Właśnie w tym celu stosowane są stalowe podnoski, które jednak nie stwarzają żadnego dyskomfortu podczas noszenia.

Dodatkowe właściwości odzieży ESD

W naszej ofercie proponujemy odzież ESD, która oprócz właściwości antyelektrostatycznych, często wykazuje się dodatkowymi właściwościami. Wśród nich wymieniamy przede wszystkim ochronę przed wysokimi temperaturami, szkodliwym promieniowaniem UV, a także ogniem oraz iskrami. Dzięki temu nasza odzież może być wykorzystana w zakładach pracy, w których należy zwiększyć ochronę przed rozmaitymi, szkodliwymi czynnikami. Wszystkie ubrania zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie noszenia. W ten sposób koszule, spodnie, czy też fartuchy posiadają dodatkowe kieszenie służące do przechowywania telefonu lub innych drobiazgów. Oczywiście cała odzież ESD spełnia wszystkie normy, a także wykazuje się koniecznymi certyfikatami, świadczącymi o wysokiej jakości. Ponadto większość ubrań ma możliwość dowolnej regulacji, dzięki czemu mogą je Państwo dopasować do każdego typu sylwetki. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami proponowanych produktów.

ESD to nic innego, jak skrót od angielskiego określenia Electrostatic Discharge, który w polskim tłumaczeniu oznacza wyładowanie elektrostatyczne. Istnieje bardzo liczna grupa zakładów pracy, w których niezwykle ważna jest ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Nawet najmniejsze wyładowanie, które przyczynia się do powstania iskry lub łuku elektrycznego, może mieć bardzo poważne konsekwencje - czasem w postaci wybuchu. Dlatego właśnie w naszym sklepie internetowym znajduje się specjalna kategoria obejmująca wysokiej jakości specjalistyczną odzież ESD. Jak wiadomo, zarówno ciało człowieka, jak i również otaczające nas środowisko, są pełne jonów dodatnich oraz ujemnych, co często stwarza warunki do powstania wyładowań elektrostatycznych. Natomiast odzież robocza ESD ma za zadanie zapobiegać takim wyładowaniom, zwiększając bezpieczeństwo pracy.

UBRANIA ESD

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się przede wszystkim ubrania ESD, do których zaliczają się buty, spodnie, koszulki, czy też fartuchy. Wszystkie z nich zostały uszyte ze specjalistycznej tkaniny, która gwarantuje doskonałą ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Jednocześnie ubrania ESD są wyjątkowo komfortowe podczas użytkowania. Najczęściej są one uszyte z bawełnianej tkaniny, gwarantującej zachowanie przewiewu. Dzięki temu nawet praca w uciążliwych warunkach nie stwarza pracownikom większego dyskomfortu. Na specjalną uwagę zasługują również antystatyczne fartuchy, za których sprawą pracownicy zyskują jeszcze lepszą ochronę przed konsekwencjami powstania wyładowań elektrostatycznych.

BIELIZNA ELEKTROSTATYCZNA

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż bardzo ważnym elementem garderoby dla każdego pracownika wykonującego swoje zadania w niezwykle uciążliwych warunkach, jest odpowiednio dopasowana bielizna. Dlatego w naszym sklepie internetowym dostępna jest również odzież antystatyczna ESD w formie bielizny. Nie tylko mogą Państwo zapewnić swoim pracownikom jeszcze lepszą ochronę, ale jednocześnie każda z osób będzie wyposażona w kompletny zestaw ubrań ESD o specjalistycznych właściwościach. Bielizna także została uszyta z przewiewnej, a także naturalnej bawełny. Dzięki czemu tkanina nie wywołuje żadnych podrażnień oraz reakcji alergicznych na skórze. Ponadto zapewnia niesamowitą ochronę nie tylko przed pojawianiem się iskier lub łuku elektrycznego, ale także często jest ona zabezpieczeniem przed kontaktem z wysokimi temperaturami.

ODZIEŻ ROBOCZA ESD - BUTY ESD

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pracując w uciążliwym środowisku pracy, istotne jest zadbanie o każdy, nawet najmniejszy szczegół mający wpływ na bezpieczeństwo pracowników. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo specjalistyczną odzież roboczą ESD np. buty ESD. Obuwie o właściwościach antystatycznych obejmuje zarówno półbuty, jak i również sandały robocze. Półbuty wyposażone są w cholewkę oraz zostały wykonane z hydrofobowej mikrofibry, dzięki czemu wewnątrz butów zachowany jest odpowiedni przewiew, a także nie dochodzi do nagromadzenia się wilgoci. Wszystkie buty robocze są dodatkowo wzmocnione na wypadek upadku ciężkich przedmiotów bezpośrednio na stopy. Właśnie w tym celu stosowane są stalowe podnoski, które jednak nie stwarzają żadnego dyskomfortu podczas noszenia.

DODATKOWE WŁAŚCIWOŚCI ODZIEŻY ESD

W naszej ofercie proponujemy odzież ESD, która oprócz właściwości antyelektrostatycznych, często wykazuje się dodatkowymi właściwościami. Wśród nich wymieniamy przede wszystkim ochronę przed wysokimi temperaturami, szkodliwym promieniowaniem UV, a także ogniem oraz iskrami. Dzięki temu nasza odzież ESD może być wykorzystana w zakładach pracy, w których należy zwiększyć ochronę przed rozmaitymi, szkodliwymi czynnikami. Wszystkie ubrania ESD zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie noszenia. W ten sposób koszule, spodnie, czy też fartuchy posiadają dodatkowe kieszenie służące do przechowywania telefonu lub innych drobiazgów. Oczywiście cała odzież antystatyczna ESD spełnia wszystkie normy, a także wykazuje się koniecznymi certyfikatami, świadczącymi o wysokiej jakości. Ponadto większość ubrań ESD ma możliwość dowolnej regulacji, dzięki czemu mogą je Państwo dopasować do każdego typu sylwetki. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami proponowanych przez nas produktów.

ODZIEŻ ESD - DOSKONAŁA OCHRONA

Prezentowana w naszej ofercie odzież antystatyczna ESD to doskonała ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi, a także sposób na zmniejszenie ich skutków. Ubrania ESD idealnie odprowadzają bowiem elektryczność statyczną, która gromadzi się na ciele człowieka. Kupując kompletną odzież ESD: buty, rękawice, płaszcze, t-shirty, spodnie można zyskać skuteczną ochronę. Taka odzież robocza ESD powinna być noszona wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wyładowań elektrostatycznych.

Warto pamiętać, że nie powinno się jej zdejmować przed udaniem się w miejsce, które oceniane jest jako bezpieczne. Szczególne znaczenie ma tu obuwie robocze ESD, które zapewnia uziemienie. Polecamy m.in. dostępne w naszej ofercie półbuty robocze S2 ESD AREZZO ARTRA. Oprócz ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi i gwarantuje ono wodoodporność oraz oddychalność stopy, co wpływa na wysoki komfort noszenia. Wspomniane obuwie wyróżnia się anatomiczną wyściółką z miękką pianką PU i pamięcią kształtu. Oczywiście oferujemy też wiele innych rodzajów obuwia, np. sandały o doskonałej oddychalności stopy. Cała nasza oferta odzieży ESD to doskonała jakość, dlatego zachęcamy do zakupów. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.

Czym jest odzież ESD?

Odzież antyelektrostatyczna, znana również jako odzież ESD (ElectroStatic Discharge), to specjalistyczny typ odzieży, który pomaga w zapobieganiu budowaniu się ładunków statycznych na ciele pracownika, a co za tym idzie chroni przed niekontrolowanymi wyładowaniami elektrostatycznymi. Te wyładowania mogą być niebezpieczne nie tylko dla urządzeń elektronicznych, które są wrażliwe na ładunki elektrostatyczne, ale także dla pracowników, którzy mogą doświadczyć nieprzyjemnego szoku. Ten rodzaj odzieży jest niezbędny w wielu branżach przemysłu, szczególnie tam, gdzie jest duże ryzyko generowania ładunków statycznych. Dlatego odzież antystatyczną często spotykamy w branży elektronicznej, wśród elektryków, mechaników, operatorów maszyn, a także w miejscach, gdzie występuje pył węglowy lub opary paliw i gazów. Wszystko to sprawia, że odzież ESD jest najbardziej efektywnym sposobem ochrony przed potencjalnie szkodliwymi skutkami wyładowań elektrostatycznych.

Odzież ESD, wykonana głównie z mieszanki poliestru i bawełny, jest specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy. Materiał, z którego jest wykonana, nie tylko odprowadza ładunki statyczne do ziemi, ale także jest wygodny w noszeniu i odporny na wilgoć, co przekłada się na większy komfort użytkowania podczas długotrwałego noszenia. Zapewnia to pracownikom nie tylko ochronę, ale także poczucie komfortu podczas wykonywania swoich codziennych zadań.

Cechy odzieży ESD

Ubranie antystatyczne, dostępne w naszej ofercie, to produkt najwyższej jakości. Odzież antystatyczną charakteryzuje kilka kluczowych cech. Wykorzystanie do produkcji mieszanki poliestru, bawełny i włókna węglowego sprawia, że jest to odzież trwała, solidna i skutecznie odprowadzająca ładunki statyczne - zapobiega gromadzeniu się ładunków statycznych i odprowadza je do ziemi. Właśnie te cechy czynią ją idealną dla osób pracujących w branży produkcji elektroniki, gdzie kontrola elektrostatyki jest kluczowa. Dodatkowo odzież ESD jest wygodna i przyjemna w noszeniu. Ich materiał jest miękki i przewiewny, co eliminuje uczucie wilgoci i zwiększa komfort użytkowania. W rezultacie pracownicy mogą skupić się na swojej pracy, nie martwiąc się o dyskomfort związany z odzieżą. Tym samym odzież typu ESD z naszej oferty to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu w pracy.

Kolejnym istotnym aspektem, który wyróżnia naszą odzież antystatyczną, jest jej uniwersalność. Ubrania te są dostosowane do potrzeb zarówno mężczyzn, jak i kobiet, dostępne są w różnych rozmiarach, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie nasze produkty, w tym koszulki, fartuchy i spodnie, są zaprojektowane z myślą o różnych sylwetkach i preferencjach estetycznych. Ważne jest również, że dostępna w naszej hurtowni odzież jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Można ją prać w pralce, a specjalna konstrukcja materiału zapewnia, że nie straci on swoich właściwości antyelektrostatycznych, nawet po wielokrotnym praniu. Dzięki temu nasi klienci mogą być pewni, że ich ubranie będzie służyło im przez długi czas, zachowując swoje właściwości i wygląd.

Oferowana przez nas odzież łączy w sobie najwyższą jakość, komfort użytkowania i trwałość. Jest to produkt, który spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, a jednocześnie zapewnia komfort użytkowania, w dodatku w naszej hurtowni ceny są przystępne, dlatego nawet duże zakupy nie obciążą zbytnio budżetu firmy. Bez względu na to, czy pracujesz w branży elektronicznej, czy w innej, gdzie obecne są ładunki elektrostatyczne, nasza odzież antystatyczna to produkt, który warto mieć w swojej garderobie. Właśnie te cechy sprawiają, że odzież antyelektrostatyczna spełnia wszelkie wymagane normy jakości.

Zastosowanie odzieży ESD

Ubranie antystatyczne to niezastąpiony element wyposażenia pracowników w wielu dziedzinach przemysłu. Jego najważniejszą rolą jest ochrona przed niekontrolowanymi wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla sprzętu i bezpieczeństwa pracownika. Jest to szczególnie istotne w branży elektronicznej, gdzie nawet niewielkie wyładowanie może uszkodzić delikatne komponenty elektroniczne.

Jednak zastosowanie odzieży ESD nie kończy się na produkcji elektroniki. W sektorach, gdzie występuje pył węglowy, opary paliw i gazów, odzież antystatyczna jest również niezbędna. Te substancje mogą generować ładunki elektrostatyczne, które w połączeniu z iskrą mogą prowadzić do wybuchów. W takich przypadkach ubranie antystatyczne stanowi pierwszą linię obrony, zabezpieczając pracownika i otoczenie. Warto wspomnieć, że odzież ESD jest dostępna w różnych kolorach. Na przykład koszulka ESD z krótkim rękawem jest idealna do pracy w cieplejszych warunkach lub w środowiskach, które wymagają większej swobody ruchów. Takie ubranie, mimo swojej specjalistycznej funkcji, nie ogranicza komfortu pracy, co jest kluczowe dla utrzymania wydajności i koncentracji pracowników.

Odzież antyelektrostatyczna jest kluczowym elementem wyposażenia w szerokim zakresie sektorów przemysłu. Zapewnia nie tylko ochronę przed ładunkami elektrostatycznymi, ale także komfort i swobodę pracy, które są ważne dla efektywnego wykonywania swoich zadań.

Dostępność i ceny odzieży ESD

Nasza odzież ESD jest specjalnie zaprojektowana, aby skutecznie zapobiegać gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych, zapewniając tym samym najwyższy poziom ochrony zarówno dla pracowników, jak i dla wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne urządzeń. Oferujemy szeroki wybór produktów, w tym koszulki ESD z krótkim rękawem i spodnie ESD, wykonane z najwyższej jakości materiałów, które łączą w sobie funkcjonalność i komfort. Wszystko to dostępne jest w naszej ofercie w atrakcyjnych cenach, gwarantując jednocześnie komfort użytkowania i wysoki poziom ochrony przed działaniem ładunków elektrostatycznych. Niskie ceny czynią naszą odzież antyelektrostatyczną dostępną dla wszystkich, niezależnie od budżetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i doświadczenia samodzielnie korzyści płynących z noszenia naszej odzieży ESD.