Kategorie

Meble medyczne

21 Produkty

Wygląd i wyposażenie szpitali i gabinetów medycznych ma bardzo duże znaczenie, dla codziennego funkcjonowania pracowników i wygody czy komfortu pacjentów. Funkcjonalne i ergonomiczne meble mają bardzo duże znaczenie, dla pacjenta i personelu. Szafy medyczne powinny być dobrze dopasowane do potrzeb i możliwości. Warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze mebli do placówek medycznych. U nas mamy do zaproponowania wiele modeli mebli medycznych, niezwykle estetycznie wykonanych i funkcjonalnych, pochodzących od renomowanych firm, dlatego zapraszamy do zakupów. Większość z proponowanych u nas mebli medycznych wykonana została z blachy czarnej o grubości 0,8 - 1 mm. Jest ona odporna na działanie szkodliwych czynników, co sprawia, że są to szafy i szafki medyczne, które cieszą się ogromną popularnością. Dodatkowo dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Meble medyczne – jakie powinny być?

Wybierając szafę medyczną, należy przede wszystkim pamiętać, aby była ona odporna na działanie różnych substancji, na które można natknąć się w szpitalach. Są to np. kwasy, barwniki, różne środki dezynfekujące itd. Meble medyczne mogą także być narażone na bezpośredni kontakt z różnymi medycznymi odpadami, wilgocią, a także promieniowaniem UV. Każdy producent mebli medycznych powinien wziąć to pod uwagę i zastosować odpowiednie zabezpieczenia. Szafy medyczne powinny być także estetyczne. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie szaf w praktyczne kółeczka z blokadą, dzięki czemu łatwiej będzie transportować leki i inne akcesoria. Meble medyczne powinny być także wystarczająco estetyczne, aby tworzyły atrakcyjne wykończenie każdego wnętrza. W naszej ofercie proponujemy klientom rozwiązania, które świetnie dopasowują się do potrzeb środowiska, w jakim będą funkcjonować. Dodatkowo są atrakcyjnie wizualnie, bardzo trwałe i funkcjonalne, dlatego warto po nie sięgnąć. Gwarantujemy zadowolenie ze wszystkich oferowanych przez nas produktów.

Szafy medyczne - gdzie znajdą zastosowanie?

Warto zaznaczyć, że nasze szafy medyczne mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Niektóre z nich służą do przechowywania uporządkowanych leków, aparatury oraz narzędzi medycznych. Umożliwiają one zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa, a także sterylności. Bardzo ciekawą możliwością jest sterylna szafa medyczna przeszklona, której drzwi są wypełnione szkłem hartowanym. We wnętrzu znajdują się półki z możliwością regulacji wysokości. Każda taka szafa medyczna zabezpieczona jest solidnym zamkiem, co sprawia, że przechowywane rzeczy czy substancje są maksymalnie chronione przed dostępem osób niepowołanych. Innym rodzajem szaf medycznych są szafy kartotekowe. Dzięki nim gabinety będą się prezentowały schludnie i estetycznie, a lekarze i pielęgniarki nie będą mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej dokumentacji. Szafy kartotekowe to niezbędne wyposażenie gabinetów. Są one szczególnie istotne, zwłaszcza biorąc pod uwagę przepisy RODO. W naszym sklepie dostępne są szafki medyczne metalowe w różnych rozmiarach, z różną ilością szuflad, które można dopasować do powierzchni gabinetu, dlatego warto przejrzeć wszystkie dostępne w naszym sklepie modele.

Szafy i szafki medyczne - dlaczego są tak wyjątkowe?

Szafy i szafki medyczne z pewnością sprawdzą się na poszczególnych oddziałach. Na niektórych z nich przydadzą się meble, które pomieszczą mnóstwo bandaży i gazików, aby móc opatrywać rany i skaleczenia, w innych z kolei jest zdecydowanie więcej leków. Wybierając meble medyczne, należy koniecznie zwrócić uwagę na dostępne rozmiary. W wielu przypadkach z pewnością świetnie się sprawdzą szafy przeszklone. Bez problemu można w nich uporządkować leki alfabetycznie lub rodzajami. Zza szyb wszystko jest dokładnie widoczne. Warto jednak pamiętać, że niektóre akcesoria znajdujące się w szpitalach i gabinetach medycznych nie powinny być wystawione na widok, stąd w naszej ofercie występują szafki medyczne, które szczelnie zamkną wyposażenie, a wszystko dzięki wyposażeniu w zamek, który uniemożliwia dostęp osobom niepowołanym. Ma to znaczenie w przypadku dokumentacji medycznej oraz leków i sprzętu. Szafy medyczne to bardzo wygodne i eleganckie rozwiązanie. Dzięki nim gabinety medyczne będą się prezentowały schludnie i elegancko, a lekarze i pozostały personel medyczny będzie miał do nich swobodny dostęp. Warto sięgnąć po meble medyczne pochodzące od zaufanych producentów, które są wytrzymałe oraz odporne i z pewnością będą idealnie spełniać swoje zadanie przez długie lata. Takie właśnie mamy w naszej ofercie.