Kategorie

Antywibracyjne

1 Produkty

W naszym sklepie internetowym kategoria rękawic roboczych jest bardzo rozbudowana. Oferujemy Państwu rękawice ochronne skórzane, powlekane, wzmacniane, ocieplane, elektroizolacyjne i wiele innych. Nasza oferta obejmuje także specjalistyczne kategorie rękawic, w tym modele antywibracyjne. Rękawice antywibracyjne chronią nie tylko ręce przed drganiami o różnej częstotliwości, ale całe ciało. Na wibracje mechaniczne oddziałujące na cały organizm narażeni są głównie pracownicy obsługujący ręczne narzędzia hydrauliczne, pneumatyczne, elektryczne i spalinowe wykorzystywane powszechnie w wielu gałęziach przemysłu. Drgania mogą być również przenoszone na ciało za pośrednictwem elementów maszyn i urządzeń obsługiwanych rękami oraz trzymanych w dłoniach elementów poddawanych obróbce, np. podczas cięcia piłą. Co ciekawe, zmiany chorobowe w obrębie układu ruchu, układu nerwowego i naczyniowego spowodowane długotrwałym oddziaływaniem wibracji są w Polsce uznawane za chorobę zawodową. Rękawice antywibracyjne w ofercie Ferpol.pl mają za zadanie zminimalizować ryzyko wystąpienia wszelkich problemów zdrowotnych oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania pracy.

Jak wykonane są rękawice antywibracyjne?

Rękawice antywibracyjne posiadają specjalną konstrukcję oraz mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak skóra naturalna, skóra syntetyczna, lateks lub poliester. Materiały te wyróżniają się wysokimi właściwościami tłumiącymi drgania, zapewniają doskonałą ochronę przed wilgocią i skrajnymi temperaturami. Polecane są wszystkim osobom wykonującym prace niebezpieczne, narażonym na długotrwałe oddziaływanie drgań. Dostępne w naszym sklepie rękawice antywibracyjne posiadają specjalne wzmocnienia i elementy, które zmniejszają intensywność wibracji przenoszonych na ciało, co znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo pracownika.

Oferujemy modele rękawiczek antywibracyjnych powleczonych warstwą powłoki antypoślizgowej wykonanej z gumy, pianki, nitrylu lub PCV, która zwiększa przyczepność i ułatwia przenoszenie ciężkich i nieporęcznych przedmiotów. Rękawice wzmacniane wstawkami z gumy naturalnej zwiększają trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji oraz poprawiają jej właściwości ochronne. Doskonale sprawdzą się do różnych zastosowań w budownictwie. Ich użytkowanie jest zalecane do ochrony przed wibracjami wywołanymi przez młoty pneumatyczne i hydrauliczne, ubijarki do gruntu, młotowiertarki, klucze udarowe, tokarki czy piły łańcuchowe.

Rękawiczki antywibracyjne dla profesjonalistów

Rękawice antywibracyjne zapewniają skuteczną ochronę przed komplikacjami zdrowotnymi wywołanymi przez tak zwany „zespół wibracyjny”. Negatywne skutki wibracji mogą obejmować między innymi wahania ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia krzepliwości, zaburzenia czucia, nieprawidłową pracę serca, pogorszenie funkcjonowania układu nerwowego czy zmiany zwyrodnieniowe układu ruchu. Jak widać, są to bardzo poważne problemy, a co najważniejsze — trwałe. Dlatego właśnie ochrona przed wibracjami za pomocą odpowiednich rękawic jest konieczna.

W naszej ofercie znajdą Państwo rękawice antywibracyjne wykonane z najwyższą starannością przez znanych i cenionych producentów. Rękawiczki dostępne są w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Posiadamy modele wykonane z różnych materiałów oraz powleczone warstwą antypoślizgową obejmującą część dłoniową i palce. Oferujemy rękawice wodoodporne i olejoodporne. Wszystkie modele rękawic antywibracyjnych w asortymencie sklepu internetowego Ferpol.pl spełniają normy bezpieczeństwa EN420 i EN388. Polecamy je do pracy w każdych warunkach, w szczególności dla operatorów walców wibracyjnych, młotów wyburzeniowych i wszystkich urządzeń emitujących drgania o wysokiej częstotliwości. Nasze rękawice antywibracyjne doskonale dopasowują się do kształtu dłoni i nadgarstka dzięki zastosowaniu elastycznego ściągacza. Zapewniają wysoki poziom ochrony przed zagrożeniami zdrowotnymi, komfort noszenia oraz pełną swobodę ruchów umożliwiającą wykonywanie czynności wymagających precyzji.