Kategorie

SPODNIE SPAWALNICZE

21 Produkty

Podczas wykonywania codziennej pracy, spawacz potrzebuje profesjonalnej ochrony ciała. Dzięki niej może bez obaw skupić się na swoich obowiązkach. Podstawowe znaczenie ma tu wysokiej jakości odzież robocza. W skład służbowego stroju spawacza wchodzą trudnopalne spodnie do pasa lub ogrodniczki z praktycznymi kieszeniami.

Skórzane spodnie spawalnicze lub modele z nowoczesnych tkanin

Innowacyjna tkanina Bizflame Multi powstała z myślą o ludziach pracujących w wyjątkowo trudnych warunkach. Nowoczesna technologia produkcji zapewnia bezpieczeństwo między innymi spawaczom. Wykonane z tego materiału spodnie spawalnicze są odporne na wysokie temperatury, działanie substancji chemicznych, a także łuk elektryczny powstający podczas spawania. Alternatywnym wyborem są modele wykonane z tkaniny Plavitex Multi. Jest trudnopalna i wodoodporna, ma też właściwości antystatyczne. Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań można natomiast polecić skórzane spodnie spawalnicze w klasycznym jasnoszarym kolorze. Naturalne materiały są od lat wykorzystywane jako osłona ciała przed szkodliwymi czynnikami. Wśród współczesnych spawaczy także nie brakuje ich zwolenników.

Ostrzegawcze spodnie spawalnicze

Wśród dostępnych modeli są spodnie spawalnicze z taśmami ostrzegawczymi. Wstawki te zwiększają widoczność spawacza, a co za tym idzie, czynią go bezpieczniejszym w miejscu pracy. W mniejszych zakładach wystarczą klasyczne jednokolorowe modele, natomiast w warunkach większego natężenia ruchu lepiej zdecydować się na trudnopalne spodnie spawalnicze z pasami odblaskowymi. Sposobem na dodatkową poprawę swojej widoczności są ubrania w intensywnych kolorach. Pomarańczowe, błękitne czy jasnozielone spodnie pozwalają wyróżnić się na tle otoczenia. Wprowadzają do codzienności nieco więcej optymizmu, jednocześnie w pełni chroniąc nogi przed gorącymi odpryskami metalu. Warto uzupełnić je getrami ochronnymi i butami dla spawacza. W zależności od warunków, do spodni zakłada się ocieplaną kurtkę lub trudnopalną bluzę.