Kategorie

Pistolety natryskowe elektryczne

1 Produkty

Elektryczne pistolety natryskowe to urządzenia, które kompletnie odmieniły proces malowania i lakierowania powierzchni. Dzięki nim czynność ta wkroczyła na zupełnie nowy poziom, czyniąc go tym samym łatwiejszym i przyjemniejszym. Ich zastosowanie sprawia, że malowanie jeszcze nigdy nie były krótsze, dokładniejsze oraz bardziej precyzyjne. W dodatku pomalowana nim powierzchnia jest idealnie gładka i służy na długie lata.

Elektryczne pistolety natryskowe - zalety

W trakcie malowania metodą natryskową, farba wydostaje się pod ciśnieniem z zakończonej niewielkimi otworami dyszy. Dzięki temu nie musimy wykonywać ruchów pędzlem lub wałkiem po malowanej powierzchni, co pozwoli na zaoszczędzenie energii. Warto jednak pamiętać, że w zależności od ułożenia otworów umieszczonych na dyszy, możemy uzyskać inny efekt. Gdy są ułożone na środku - wypadąjący z dyszy strumień farby będzie okrągły. Jeżeli zależy nam na tym by był płaski, warto sięgnąć po końcówkę z otworami rozmieszczonymi po bokach. Niezależnie jednak od strumienia farba wydmuchiwana jest w formie aerozolu, który natychmiast przylega do lakierowanej powierzchni, np. karoserii.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pistoletu natryskowego?

Mianem pistoletu do natryskowego malowania powierzchni określa się kilka urządzeń, które na pierwszy rzut oka pełnią tą samą funkcję. Jednak najbardziej popularnym z nich jest elektryczny pistolet do malowania natryskowego, który służy do malowania ścian budynków lub aut i ich karoserii. Ważne, by był on lekki, poręczny, a przede wszystkim skuteczny. Na rynku dostępne są pistolety ze zbiornikami na farbę umiejscowionymi powyżej lub poniżej rękojeści. Z praktycznego jednak punktu widzenia są one jednakowo wydajne.

Na stronie sklepu Ferpol.pl znajdziesz szeroką ofertę narzędzi remontowo-budowlanych, które przydadzą się również w warsztacie samochodowym. Wśród nich znajdziecie również elektryczne pistolety natryskowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu oraz że skorzystania z przeglądarki.