Kategorie

Trudnopalna odzież robocza

139 Produkty

Praca w uciążliwych warunkach z uwzględnieniem bardzo wysokich temperatur wymaga zapewnienia pracownikom odpowiedniej ochrony podczas wykonywania ich obowiązków. Do takich form ochrony zalicza się odzież trudnopalna. Jest to specjalistyczny rodzaj ubrań, które zostały wykonane z wyselekcjonowanych materiałów wykazujących odporność na kontakt z wysokimi temperaturami. Specjalistyczna odzież doskonale sprawdzi się w takich miejscach pracy jak przemysł hutniczy, stoczniowy, petrochemiczny, czy też spawalniczy. Dbając o komfort oraz bezpieczeństwo pracowników, spełniają Państwo jednocześnie przepisy BHP.

Odzież trudnopalna zapobiega wystąpieniu różnego rodzaju wypadków. W zakładach przemysłowych i innych miejscach, w których obrabia się surowce, często pojawiają się iskry i skrajne temperatury. Ich działanie mogłoby doprowadzić do zapalenia się klasycznej odzieży, co skutkowałoby poważnymi oparzeniami. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiednich warunków pracy i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia takich zdarzeń. Pracownicy muszą być więc wyposażeni w odpowiednie ubrania trudnopalne, dopasowane do typu wykonywanych zadań oraz aktualnej pory roku i temperatury w miejscu zatrudnienia. Jeśli chcą Państwo zapewnić im kompleksową ochronę, to warto zainwestować np. w komplety odzieży trudnopalnej.

Najważniejsze zalety odzieży trudnopalnej

Decydując się na zakup odzieży trudnopalnej w naszym sklepie internetowym, mają Państwo gwarancję, że każdy z produktów spełnia wszystkie wymogi dopuszczające je do przebywania w środowisku, w którym panują nie tylko wysokie temperatury, ale jednocześnie pojawiają się iskry oraz promieniowanie UV. Odzież dostępna w naszej ofercie zalicza się do odzieży UVP 50+, co oznacza, że mniej niż 1/50 szkodliwych promieni UV jest w stanie przedostać się przez warstwę ochronną. Ponadto antyelektrostatyczna odzież trudnopalna oznaczona jest symbolem ARC2, co oznacza, że wskaźnik ochrony przed konsekwencjami łuku elektrycznego pod względem wysokiej temperatury wynosi 16 cal/cm².

Ubrania trudnopalne najlepszej jakości

Oferowana w naszym sklepie internetowym odzież trudnopalna została wykonana wyłącznie z najwyższej jakości, skrupulatnie wyselekcjonowanych materiałów. Zalicza się do nich między innymi bawełna o bardzo dużej gęstości na poziomie 330g. Na uwagę zasługuje również materiał składający się z bawełny z domieszką static contro. Dzięki temu spełnia on wszelkie normy bezpieczeństwa, chroniąc pracowników przed skutkami elektryczności statycznej, czynnikami gorącymi i płomieniem. Wszystkie materiały przed wdrożeniem do użytku podlegają bardzo dokładnym badaniom, a także sprawdzeniu, czy spełniają wszystkie narzucone normy bezpieczeństwa. Co bardzo ważne, mimo specjalistycznych właściwości materiał jest oddychający, a także nie traci intensywności koloru mimo częstego użytkowania. To właśnie dlatego ubrania trudnopalne z naszego asortymentu mogą być wykorzystywane przez długi czas, bez ryzyka ich szybkiego zniszczenia. Są one obowiązkowym wyposażeniem pracowników w miejscach, w których istnieje zwiększone ryzyko zapalenia się odzieży w trakcie prac.

Wzmocniona odzież ogniochronna z komfortowymi rozwiązaniami

Odzież trudnopalna dla spawaczy, jak i specjalistów w innych branżach pracujących w bardzo trudnych warunkach, została zaprojektowana z myślą o komforcie każdego użytkownika. Dlatego bardzo często odzież dostępna w naszym sklepie internetowym wyposażona jest w dodatkowe, bardzo wygodne kieszenie pozwalające na przechowywanie drobnych przedmiotów. Podobne rozwiązania mają nasze kombinezony trudnopalne. Ponadto w miejscach newralgicznych ubrania trudnopalne zostały dodatkowo wzmocnione. W naszym sklepie mogą Państwo złożyć zamówienie na odzież dostosowaną do każdych warunków, zarówno panujących w zakładzie przemysłowym, jak i na zewnątrz. Z powodzeniem mogą Państwo zaopatrzyć swoich pracowników w odzież zimową, a także letnią.

Stosujemy wysokiej jakości materiały, które przeszły odpowiednie testy. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one zgodne z wymaganiami danego użytkownika, a także przepisami BHP. Są to tkaniny odporne na zapalenie się nawet w sytuacji, gdy na ich powierzchni pojawią się iskry i fragmenty palącego się metalu lub drewna. Stosowanie klasycznych materiałów w takich przypadkach stanowi ogromne ryzyko. Nasze produkty, choćby spodnie trudnopalne dla spawaczy, są wolne od takich niebezpieczeństw.

Odzież hutnicza i trudnopalna – szeroki wybór

W kategorii odzieży trudnopalnej i odzieży hutniczej znajdą Państwo szeroki wybór możliwości. Na liście produktów znajdują się przede wszystkim spodnie, kombinezony, okrycia wierzchnie, a także T-shirty i koszulki. Ponadto do stroju roboczego dostosowane są akcesoria w postaci rękawic spawalniczych, kominiarek, chust, a nawet skarpet. Dzięki temu mają Państwo możliwość w jednym miejscu kompleksowego zaopatrzenia swoich pracowników w specjalistyczną odzież trudnopalną. Ponadto cały czas nasz asortyment ulega rozszerzeniu. W związku z tym zachęcamy do śledzenia pojawiających się nowości. Wszystkie ubrania trudnopalne dostępne w aktualnej ofercie spełniają potrzebne normy bezpieczeństwa, a także są dokładnie sprawdzane pod względem jakości. W naszym sklepie dostępne są wyłącznie produkty w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferujemy odzież trudnopalną, która różni się od siebie przede wszystkim dokładnym przeznaczeniem i dodatkowymi elementami. Jeśli w trakcie pracy zatrudnione osoby wykorzystują wiele drobnych narzędzi, dobrym pomysłem jest wybór spodni lub ogrodniczek z wieloma kieszeniami. W ten sposób możliwe jest lepsze zorganizowanie pracy, a także zwiększenie wydajności pracownika. W naszym sklepie znajdą Państwo ubrania trudnopalne na lato i zimę. Każde z nich zakrywają dużą część ciała, zapobiegając oparzeniom, jednak pozwalają także na swobodny przepływ powietrza.

Odzież ognioochronna, czyli bezpieczeństwo w różnych sytuacjach

Odzież ognioochronna dostępna w naszym asortymencie pozwala na wykonywanie różnego rodzaju zadań. Nie chodzi tu tylko o spodnie i bluzy trudnopalne. Oferujemy m.in. produkty stworzone z myślą o spawaniu. Zabezpieczają one przede wszystkim nogi i ręce, a także okolice szyi. Posiadamy też długie spodnie, kurtki z kapturem, bluzki z długim rękawem oraz ogrodniczki zapewniające stabilność także w trakcie dużej aktywności. W przypadku precyzyjnych prac, gdzie twarz znajduje się blisko ognia, warto zdecydować się również na specjalną kominiarkę. Oferujemy również bieliznę trudnopalną. Nasza oferta ma charakter kompleksowy – nie zabraknie w niej żadnego elementu garderoby.

Nasza odzież trudnopalna sprawdzi się doskonale przede wszystkim w zakładach przemysłowych, w których istnieje ryzyko pożaru. Została wykonana z materiałów odpornych na działanie ognia, co potwierdziły liczne testy i uzyskane certyfikaty. Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy na tkaninę wpadnie iskra, nie dojdzie do zapalenia się ubrania, a co za tym idzie, poparzenia pracownika. Ubrania trudnopalne z naszego asortymentu mogą być wykorzystywane przez cały rok, nawet zimą, gdy ryzyko poparzenia łączy się z dyskomfortem z powodu zimna. Wówczas przyda się ocieplana odzież trudnopalna.

Odzież trudnopalna dla firm i nie tylko

Odzież trudnopalna pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w różnych firmach. Jest ona polecana przede wszystkim w zakładach przemysłowych. Takie ubrania przydadzą się bez wątpienia w sytuacji, gdy w danym obiekcie wykonuje się spawanie czy cięcie, w trakcie którego powstają iskry. Ubrania trudnopalne nie zapalą się w sytuacji, gdy pracownik stanie zbyt blisko linii produkcyjnej. Są one obowiązkowym wyposażeniem spawaczy, a także osób pracujących w wysokich temperaturach, np. w hartowniach szkła. Taka odzież zwykle jest gruba i zakrywa całe ręce oraz nogi, jednak nie warto z niej rezygnować nawet pomimo ciepła w budynku.

Odzież trudnopalna to także ubrania wybierane przez strażaków. Wówczas muszą być one zgodne z zatwierdzonymi projektami i bardziej skomplikowane niż ubrania trudnopalne stosowane w prywatnych zakładach przemysłowych. W różnego typu akcjach ratunkowych przydatna będzie także odblaskowa odzież trudnopalna. Dzięki niej zmierzch nie będzie powodował dodatkowych niebezpieczeństw.

Zainwestowanie w takie produkty jest dobrym pomysłem także w sytuacji, gdy lubią Państwo majsterkować we własnym warsztacie czy garażu, zwłaszcza obrabiając metal. Niekiedy takie prace wykonuje się również pod gołym niebem. Wówczas może zaskoczyć niespodziewany deszcz. Czy to problem? Oczywiście, że nie – pomocna jest wtedy nasza odzież przeciwdeszczowa trudnopalna.