Kategorie

SPODNIE TRUDNOPALNE

25 Produkty

Gwarancję bezpieczeństwa podczas prac spawalniczych oraz wszelkiego rodzaju czynnościach wykonywanych w środowisku łatwopalnym możesz zapewnić sobie i swoim pracowników, wyposażając zakład pracy w wysokiej jakości spodnie ochronne trudnopalne. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz certyfikowane spodnie trudnopalne spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy w różnych wariantach. Mogą to być długie lub krótkie spodnie trudnopalne ochronne, spodnie trudnopalne typu ogrodniczki, czy spodnie spawalnicze z elementami odblaskowymi. O ich najwyższym standardzie świadczą między innymi mocne potrójne szwy wykonane trudnopalnymi nićmi oraz dodatkowa warstwa ochronna wykonana z trudnopalnej tkaniny 3M Thinsulate. W szerokim asortymencie ferpol.pl znajdziesz ochronną odzież roboczą i ostrzegawczą, którą możesz zamówić w małych lub hurtowych ilościach.

Spodnie ochronne trudnopalne - standardy bezpieczeństwa

Decydując się na zakup odzieży trudnopalnej należy zwrócić szczególną uwagę na jej certyfikację. Tylko wielokrotnie certyfikowane spodnie ochronne trudnopalne zapewniają największy stopień bezpieczeństwa podczas pracy podwyższonego ryzyka. Dobre i bezpieczne spodnie robocze trudnopalne powinny posiadać certyfikaty takie jak: PN-EN ISO 13688:2013-12, PN 1149-5:2008, (PN-EN 1149-5:2009), które oznaczają, że są one zgodne z dyrektywą 89/686/EWG. Warto również zwrócić uwagę, aby spodnie trudnopalne zapewniały ochronę przed elektrycznością statyczną, co potwierdzają, m.in. certyfikaty PN-EN ISO 11611:2011 klasa 1, A1+A2. Jeżeli potrzebujesz spodni roboczych trudnopalnych przeznaczonych do prac spawalniczych, to zwróć uwagę, czy posiadają one certyfikat PN-EN ISO 11612:2011 A1, A2, B1, C1, F1 gwarantujący bezpieczeństwo podczas spawania. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bez problemu spodnie trudnopalne, których jakość i gwarancję bezpieczeństwa poświadczają wszystkie te certyfikaty. Nasz asortyment staraliśmy się skompletować z troską o najwyższe standardy, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa odpowiednia odzież ochronna.

Wygodne i komfortowe spodnie robocze trudnopalne

Spodnie robocze trudnopalne, oprócz oczywistych względów bezpieczeństwa powinny też gwarantować swobodę ruchów użytkownika oraz maksymalnie zwiększać komfort wykonywanej pracy, co bezpośrednio przekłada się też na jej jakość. Dlatego właśnie bardzo istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest rodzaj tkaniny, z jakiej zostały uszyte trudnopalne ochronne. W ofercie ferpol.pl znajdziesz, m.in. spodnie trudnopalne wykonane z w pełni oddychającej tkaniny z dużą zawartością wysokogatunkowej bawełny, która odpowiada za funkcje termoregulacyjne odzieży. Dodatkowym atutem będą wygodne spodnie trudnopalne ochronne wyposażone w elastyczne ściągacze w pasie, czy u dołu nogawek, które nie tylko pozwolą dopasować się odzieży do kształtu ciała użytkownika, ale też dodatkowo zabezpieczą go przed przedostaniem się niepożądanych substancji, czy odprysków spawalniczych pod ubranie ochronne. 

Spodnie ochronne trudnopalne dla pracowników Twojej firmy

Spodnie robocze trudnopalne dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego możesz wybierać adekwatnie do profesji, którą się zajmujesz Ty bądź do rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Mogą one być uniwersalne lub z przeznaczeniem stricte do prac najwyższego ryzyka: spawalniczych, odlewniczych, czy budowlanych. Jeżeli chcesz dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo pracowników swojej firmy, warto rozważyć zaopatrzenie ich w spodnie trudnopalne ochronne z taśmami odblaskowymi, które znacząco zwiększą ich widoczność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku robót drogowych wykonywanych w trudnych warunkach atmosferycznych, czy prac naprawczych prowadzonych w porze nocnej lub w sezonie jesienno - zimowym. Spodnie ochronne trudnopalne warto uzupełnić o takiego samego rodzaju kurtki lub bluzy, które również znajdziesz w szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego.