Kategorie

Meble szkolne

53 Produkty

Rola wyposażenia we współczesnych szkołach

Przeciętny uczeń spędza w szkole znaczną część dnia, warto więc zadbać o jego komfort i zapewnić przestrzeń na przechowywanie ubrania, podręczników, czy osobistych drobiazgów. W tym celu wskazane jest zainwestowanie w komplet szafek szkolnych, które doskonale sprawdzą się w roli tymczasowego schowka. Pozwoli to względnie małym kosztem odciążyć uczniów ze zbędnego balastu i zatroszczyć się o bezpieczeństwo ich przedmiotów osobistych. Zakup szafek nie tylko zwiększa wygodę osób uczących się, ale powoduje również, że szkoła staje się dla uczniów atrakcyjniejsza. Wystarczy zdecydować się na jeden z ciekawych wariantów kolorystycznych.

Jakość i wykonanie oferowanych mebli szkolnych

Szafki są wykonane z solidnego materiału i zostały zaprojektowane z myślą o dziecięcej beztrosce i niedbałości. Charakteryzuje je ogromna odporność na zniszczenie, wygięcie, czy zarysowanie. Meble szkolne są inwestycją na długie lata, stąd też powinny cechować się skuteczną wytrzymałością. To wszystko może nam zagwarantować jedynie zainwestowanie w najlepszą jakość. W zależności od tego, jaki obszar jest do zagospodarowania, proponowane są różne ilości kolumn szafek w pojedynczym bloku. Dzięki temu można dobrać odpowiednią liczbę mebli, kierując się na przykład ilością uczniów w szkole, czy dostępną przestrzenią.

Wybór mebli szkolnych w zależności od rodzaju placówki

Wśród szafek zostało wyróżnionych kilka kategorii wielkości. Wynika to z tego, że oferta jest skierowana dla całego zakresu placówek oświatowych. Meble szkolne o dużych rozmiarach znajdą zastosowanie w starszych rocznikach, bądź liceach, gdzie uczniowie są wysocy. W takim wypadku sprawdzi się doskonale szafka o smukłym kształcie z półką, w której można powiesić okrycie wierzchnie i umieścić książki. Zupełnie innym cechami wyróżnia się szafka dla przedszkolaków i młodszych dzieci. Tutaj stawia się na mnogość półek i ich dostępność z poziomu małego dziecka.

Wybór mebli szkolnych jest tak bogaty, że każda placówka z pewnością znajdzie coś dla siebie i uczyni funkcjonowanie swoich uczniów bardziej komfortowym.

Dobrze wyposażone szkoły stwarzają komfortowe warunki do nauki. Tablice, artykuły szkolne czy komputery są ważnymi elementami pomagającymi w nauce. Tak samo istotne są również meble szkolne, bez których ciężko wyobrazić sobie placówki edukacyjne. Należą do nich szafy i skrytki zapewniające uczniom bezpieczne przechowywanie plecaków, książek i ubrań.

Dlaczego warto zdecydować się na meble szkolne?

Szkoła jest miejscem, w którym dzieci i młodzież spędzają sporo czasu. Mają obowiązek posiadać w tym miejscu podręczniki i zeszyty. Muszą nosić je też w plecakach czy torbach. Do tego dochodzą śniadania i w zimniejszych okresach także dodatkowe rzeczy. Wszystko to może prowadzić do braku wygody i stałego przenoszenia ciężkiego ekwipunku do kolejnych sal lekcyjnych. Dlatego meble szkolne, w szczególności szafy i skrytki, rozwiązują ten problem dzięki możliwości schowania w nich książek, rzeczy i posiłków.

Meble szkolne –  szafy i skrytki dla młodszych i starszych

Szafy szkolne świetnie nadają się do przechowywania ubrań i plecaków. Blaszane, jedno lub wielokomorowe z górnymi półkami i haczykami umożliwiają wieszanie kurtek, włożenie plecaka czy postawienie książek i innych przedmiotów na górnej półce. Są też modele dopasowane do młodszych uczniów. Mniejsze, kolorowe z większą ilością półek dają im łatwy dostęp do własnych rzeczy.

Szafy skrytkowe najlepiej sprawdzają się w przechowywaniu przedmiotów o mniejszym gabarycie – książek, zeszytów czy pudełek śniadaniowych. Blaszane i w kilku wariantach kolorystycznych doskonale uzupełnią zestaw mebli szkolnych. Różne modele pozwalają dostosować je do konkretnych potrzeb.

Szafy ubraniowe oprócz okazji do powieszenia kurtek i innych zbędnych na czas nauki rzeczy spełniają też inne praktyczne funkcje. Dolne i górne półki to okazja do położenia na nich książek, plecaków i innych artykułów szkolnych. Czyni to szafy ubraniowe niezwykle uniwersalnymi.

Meble szkolne – wygoda na czas nauki

Szafy i skrytki do idealny pomysł na wyposażenie szkół. Dzięki nim uczniowie i uczennice mogą wziąć tylko to, co potrzebne na konkretne lekcje. Za to w przerwach mogą sięgnąć po śniadanie. Meble szkolne sprawiają, że nauka staje się lżejsza.