Kategorie

FARTUCHY ANTYPRZECIĘCIOWE / METALOWE

3 Produkty

Wysokiej klasy fartuchy robocze antyprzecięciowe polecamy zwłaszcza zakładom masarskim. Zgodne z systemem HACCP modele zapewniają doskonałą ochronę przed przebiciami oraz rozcięciami, które mogą być spowodowane używaniem bardzo ostrych narzędzi. Co więcej, świetnie zabezpieczają też przed skaleczeniami podczas pracy z ostrzami. Z tego powodu fartuchy antyprzecięciowe sprawdzą się także w zakładach garbarskich i wszędzie tam, gdzie przetwarza się tworzywa sztuczne oraz inne materiały.

Doskonała ochrona zgodna z normami obowiązującymi w branży spożywczej

Fartuchy robocze antyprzecięciowe z powodzeniem można wykorzystywać w przemyśle spożywczym. Dostępne modele zostały wykonane z plecionki niroflex, której gładka powierzchnia zapobiega rozwojowi bakterii. Ponadto stal nierdzewna, tworząca oczka o średnicy 7 mm, stanowi bardzo wytrzymały materiał, jaki można stosować w systemie pracy HACCP. Kolczugę można z łatwością i dokładnie wyczyścić, dzięki czemu jest bezpieczna w zakładach przetwórstwa mięsnego. Niełamliwość stali nierdzewnej sprawia, że każdy fartuch antyprzecięciowy zapewnia doskonałą ochronę przed ukłuciami i przecięciami, które zagrażają pracownikom masarni. Przetestowane zgodnie z normą EN13998 gwarantują klasę ochrony o stopniu drugim, dlatego stanowią bezpieczną barierę przed wszelkiego rodzaju skaleczeniami.

Fartuchy antyprzecięciowe stosuje się podczas pracy nad oddzielaniem mięsa od kości, dlatego każdy model musi być odpowiednio dostosowany do potrzeb pracownika. Rozmiary fartuchów zostały dopasowane do różnego wzrostu. Ponadto fartuch roboczy antyprzecięciowy jest wyposażony w wygodną regulację przy pomocy pasków TPU-X, który zmniejszają wagę kolczugi poprzez odpowiednie rozłożenie jej ciężaru. Szerokie paski są higieniczne i pozwalają zachować wysoki komfort podczas pracy, dzięki świetnemu dopasowaniu fartucha do sylwetki.

Łatwość czyszczenia i swoboda podczas pracy

Podczas wykonywania cięć każdy z fartuchów roboczych antyprzecięciowych zapewnia odpowiednią swobodę ruchu oraz wysoki poziom ochrony. Dla niektórych prac dobrym rozwiązaniem będzie wybranie modelu Bolero. W tego rodzaju kolczudze cała górna część ciała jest chroniona i ciężar zostaje rozłożony równomiernie podczas wykonywania cięć. Do regulacji służy higieniczny pas biodrowy, wytworzony z termoelastycznego poliuretanu. Fartuch antyprzecięciowy bolero chroni przedramiona, a w konsekwencji zapewnia większą ochronę podczas wykonywania cięć skierowanych w stronę naszego ciała. Ten model może być także wyposażony w dwa rękawy, dzięki czemu pracownik może zakryć i osłonić swoje ręce.

Każdy fartuch roboczy antyprzecięciowy zapewnia drugą klasę ochrony zgodną z normami EN13998. Stal nierdzewna, z której wykonano kolczugi dostępne w naszym sklepie, jest bardzo higienicznym materiałem. Ponadto gładka i nieporowata powierzchnia pozostaje niezwykle łatwa w czyszczeniu i zapobiega gromadzeniu się resztek wewnątrz jej struktury. Co więcej, metalowa siatka nie jest odpowiednim podłożem dla rozwoju bakterii, dzięki czemu każdy fartuch antyprzecięciowy zapewnia wysoki poziom higieny pracy i bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo podczas pracy z ostrymi narzędziami

W naszym sklepie znajdą Państwo fartuchy robocze antyprzecięciowe doskonale chroniące uda, okolice pasa i klatki piersiowej. W niektórych przypadkach warto wybrać model bardziej zabudowany i chroniący również ramiona. Pomimo swojej wagi fartuchy antyprzecięciowe są wygodne w użytkowaniu ze względu na zastosowanie pasków do regulacji. Znajdujące się na plecach i biodrach idealnie rozkładają ciężar kolczugi, dzięki czemu delikatnie też zmniejszają jej wagę. W modelu bolero znajduje się tylko pas do regulacji na biodrach, ale część barkowa i rękawowa w odpowiedni sposób rozkłada całe obciążenie metalowej siateczki. Właściwie dopasowana do wzrostu i sylwetki ciała kolczuga umożliwia zachowanie swobody ruchu podczas pracy i nie przeciąża korpusu.

Wysoki poziom higieny pracy

Higieniczne paski do regulacji fartucha antyprzecięciowego i łatwe w czyszczeniu kółeczka ze stali nierdzewnej pozwalają zachować najwyższy poziom higieny w miejscu pracy. Sprawdzona ochrona przed przecięciami i ranami kłutymi pozwala na bezpieczne wykonywanie cięć w stronę ciała. Fartuch roboczy antyprzecięciowy to podstawowe narzędzie pracy w rzeźniach i masarniach, w zakładach garbarskich i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz innych rodzajów materiału. Staranne wykonanie i dobrze zaprojektowany design sprawiają, że kolczugi stanowią doskonałą ochronę przed skaleczeniami w pracy i pozwalają wykonywać wszystkie cięcia z dużą swobodą ruchu. Odpowiednio rozłożony ciężar metalowej siatki umożliwia wykonywanie swoich obowiązków, bez nadmiernego obciążenia, dzięki czemu można skupić się na precyzyjnej i bezpiecznej pracy w masarniach i warsztatach garbarskich. Dostępne różne rozmiary w naszym sklepie internetowym pomogą wyposażyć zakład pracy we właściwie dopasowane fartuchy antyprzecięciowe. Wyposażenie pracowników w wysokiej jakości kolczugi pozwoli im zachować bezpieczeństwo i zwiększy ich komfort, co przełoży się na wyższą efektywność w pracy.