Kategorie

Oferowane przez nas pistolety do pompowania są to proste narzędzia pneumatyczne, które pozwalają na uzupełnienie powietrza w oponach. Modele dostępne w sklepie są w pełni funkcjonalne, a ich podzespoły zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Z czego składają się pistolety do pompowania?

Narzędzia dostępne w tym dziale wykonano w celu możliwości pompowania kół samochodowych, motocyklowych i rowerowych. Oferowane pistolety mogą być z powodzeniem używane zarówno przez użytkowników prywatnych, jak i właścicieli warsztatów. Składają się z korpusu, manometru i zaworka do spuszczania powietrza.

Korpus składa się z uchwytu i spustu. Ergonomiczna budowa rączki pozwala na pewny chwyt podczas pracy, a dobrze usytuowany spust na płynną, nieprzerwaną pracę. Dzięki manometrowi możliwe jest ustalenie, jaki poziom ciśnienia znajduje się aktualnie w pompowanych oponach i kontrolowanie ciśnienia podczas dopompowywania powietrza.

Jakie cechy posiadają pistolety do pompowania?

Narzędzie pneumatyczne przedstawione w ofercie jest przede wszystkim proste w budowie, solidne i niezawodne. W zależności od dokładnego przeznaczenia posiadać może różny zakres obsługiwanego ciśnienia. 

Każdy pistolet do pompowania posiada podstawowe funkcje, do których należą możliwość pompowania kół, spuszczania zeń powietrza i sprawdzania poziomu ciśnienia w odpowiedniej skali. 

Przed zakupem warto sprawdzić takie parametry konkretnego modelu, jak maksymalne ciśnienie robocze, średnica przyłącza, rodzaj oferowanej skali, długość węża gumowego i obecność spustu nadmiaru powietrza. Istotny jest również rodzaj materiału, z którego wykonano korpus pistoletu.

Z jakich materiałów wykonano nasze pistolety do pompowania?

W narzędziach tego typu istotna jest przede wszystkim jakość budowy i to, jakich użyto do tego materiałów. Dostępne modele posiadają manometry pokryte gumowanym zabezpieczeniem, które uniemożliwia przypadkowe zniszczenie go podczas użytkowania. Zabezpieczenie tego typu stworzono ze względu na możliwość upadku narzędzia podczas pracy na skutek nieostrożnego używania.