Kategorie

Wyposażenie przedsiębiorstwa w meble nie zawsze jest łatwe. Szukając odpowiednich biurek oraz wygodnych krzeseł dla biurowych pracowników merytorycznych łatwo zapomnieć o wyposażeniu szatni dla niższej kadry. Szafki BHP na ubrania pracowników są równie ważnym elementem wyposażenia jak inne.

Jakie szafki BHP ubraniowe wybrać?

Na rynku oferta szafek BHP do przechowywania ubrań oraz prywatnych rzeczy pracowników jest dość bogata w ciekawe rozwiązania. Szafki przeznaczone do tego celu powinny być praktyczne i użyteczne dla samych zainteresowanych, czyli dla osób, które będą z nich korzystać. Dodatkowo w interesie przedsiębiorcy może być to, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca, co należy zrozumieć. Ważne jednak, aby obydwa te aspekty – funkcjonalność zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy zostały zrealizowane. Ciekawe rozwiązania w tym zakresie proponuje marka Ferpol.

Szafki BHP na ubrania pracowników – różne modele i rozwiązania

Szafki BHP na ubrania pracownicze zazwyczaj wyglądają podobnie do szafek, jakie spotyka się w szkole. Ważne jednak, aby spełniały swoje funkcje. Ich atrakcyjność wizualna nie gra tutaj pierwszej roli, choć nie jest też tak, że zupełnie jest bez znaczenia. Przy zakupie szafek dla pracowników warto sprawdzić jak wyglądają w środku. Odpowiednia liczba półek lub przestrzeń na przechowywanie ubrań to klucz do zakupu dobrych mebli do tego celu. Wiele modeli posiada drążki na wieszaki, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla pracowników. Szafki są też zamykane na klucze, przez co pracownicy mogą liczyć na prywatność, a pracodawca ma większą pewność, że rzeczy jego podwładnych są bezpieczne i dobrze zabezpieczone przed złodziejami. Kolorystyka szafek BPH do przechowywania ubrań pracowniczych jest dość neutralna – szafki występują w odcieniach złamanej bieli oraz w szarościach, przez co meble te dobrze wyglądają przy wielu odcieniach ścian oraz w otoczeniu innego wyposażenia. Niektóre modele posiadają funkcjonalność polegającą na możliwości samodzielnego unormowania układu półek, co pozwala na lepsze dostosowanie produktu do potrzeb indywidualnych danego pracownika. Oprócz klasycznych, bardzo wąskim modeli dostępne są również szafki dwudrzwiowe, w których jest więcej miejsca oraz możliwości na organizację.