Kategorie

Filtruj produkty

SPAWALNICZA 

Podstawą ubioru spawacza jest bluza trudnopalna. Może występować samodzielnie lub w komplecie ze spodniami. Praktycznym rozwiązaniem w przypadku odzieży tego typu są zapięcia na napy oraz wygodne kieszenie. Ubranie spawalnicze szyje się z wysokiej jakości materiałów, które zachowują pierwotny kształt nawet po wielu praniach. Spodnie z możliwości...

Podstawą ubioru spawacza jest bluza trudnopalna. Może występować samodzielnie lub w komplecie ze spodniami. Praktycznym rozwiązaniem w przypadku odzieży tego typu są zapięcia na napy oraz wygodne kieszenie. Ubranie spawalnicze szyje się z wysokiej jakości materiałów, które zachowują pierwotny kształt nawet po wielu praniach. Spodnie z możliwością regulacji w pasie podnoszą komfort użytkownika, a co za tym idzie ułatwiają mu pracę. Przydatnym dodatkiem pozostają też nakolanniki oraz miejsce do przechowywania telefonu. Do wyboru jest skórzana odzież spawalnicza oraz ubrania wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych.

Skórzana odzież spawalnicza

Skóra naturalna należy do materiałów najchętniej wykorzystywanych w produkcji odzieży dla spawaczy. Jest odporna na wysokie temperatury i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi, chroniąc go przed iskrami i odpryskującymi kawałkami metalu. Szczególnie popularne są fartuchy z mocnej dwoiny bydlęcej. Wyróżnia się dwa rodzaje tych produktów, a mianowicie zakładane na szyję lub wiązane wokół pasa. Ich uzupełnieniem są nagolenniki oraz rękawy, uszyte z takiego samego materiału. Odzież spawalnicza musi zapewniać pełną ochronę w trudnych warunkach pracy. Na co dzień przydają się zatem grube rękawice, a także wykonane ze skóry napulśniki.

Ochronna odzież spawalnicza na zimę i lato

Zimą sprawdzają się ocieplane ubrania z trudnopalnych materiałów. Optymalnym rozwiązaniem będzie tu kombinezon z grubszą podszewką. Można go uzupełnić ocieplaną kurtką, dedykowaną osobom pracującym w trudnych warunkach. Ochronna odzież spawalnicza zapewnia bezpieczeństwo bez względu na pogodę. Latem wykonywanie codziennych obowiązków ułatwi cieńszy kombinezon, ewentualnie spodnie ogrodniczki w połączeniu z rękawem ochronnym. Szczególnym zainteresowaniem zawodowców cieszą się super lekkie kombinezony o właściwościach antyelektrostatycznych. W warunkach intensywnej pracy lub dużego natężenia ruchu wskazane jest noszenie odzieży nie tylko trudnopalnej, ale również uzupełnionej pasami odblaskowymi.

Pokaż więcej

Podkategorie

 • Ubrania spawalnicze
  Ubrania spawalnicze

  W naszym sklepie, znajdziecie Państwo wysokiej jakości ubrania spawalnicze, wyróżniające się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Posiadamy zestawy odzieży spawalniczej (kurtka i spodnie) o różnych gramaturach -270g/m2, 280g/m2 oraz 320-330g/m2 oraz o różnym składzie surowcowym. Oferujemy ubrania o właściwościach elektrostatycznych, wykonane z bawełny z domieszką włókna antystatycznego. Doskonale sprawdza się w warunkach pracy, gdzie wymagana jest ochrona przed elektrostatycznością, zapaleniem, działaniem czynników gorących oraz odpryskami metali. Dla pracowników, którzy mają kontakt z ciekłymi chemikaliami, proponujemy ubrania wykonane z mieszanki bawełny, poliestru i włókna antystatycznego. Taki zestaw zabezpiecza przed krótkotrwałym kontaktem z substancjami ciekłymi oraz ciekłymi substancjami chemicznymi typu 6.

 • Bluzy
  Bluzy

  Ochrona bezwzględnie potrzebna

  Spawanie to czynność wymagająca nie tylko dużych umiejętności, ale także odpowiedniego zabezpieczenia. Spawacz musi mieć doskonałej jakości odzież ochronną, która zabezpieczy go przed odpryskami i poparzeniami podczas spawania. Jednym z niezbędnych elementów ubrania ochronnego jest bluza spawalnicza. W zależności od warunków, w jakich będzie pracował spawacz, może być ona wykonana z różnych materiałów. Jednak wszystkie wykorzystane do produkcji bluz spawalniczych materiały są odporne na ogień i wysokie temperatury. Oferowane w naszym sklepie bluzy są wykonane z tkanin o wyjątkowo wysokich parametrach, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi.

  Kurtki spawalnicze na lato i zimę

  W zależności od potrzeb można dobrać bluzy na lato lub zimę. Zimowe kurtki spawalnicze są ocieplone, co pozwala nie tylko zminimalizować ryzyko wypadku przy pracy, ale też zapewnia komfortową pracę w niskich temperaturach. Lżejsze kurtki, bez ocieplenia, doskonale nadają się do pracy, gdy temperatura jest wysoka.
  Kurtka spawalnicza powinna być dobrze dopasowana. Pracownik musi mieć możliwość pełnego zakresu ruchów, dzięki czemu praca będzie wydajna i bezpieczna. Warto zwrócić uwagę na zapięcia i różne kieszenie. Powinny być tak wykończone, aby nie przeszkadzały przy pracy, a jednocześnie zapewniały łatwy dostęp. Wiele kurtek jest wyposażonych w specjalne kieszenie na telefon.

  Jak wybrać najlepszą bluzę spawalniczą

  Wybór dobrej bluzy spawalniczej trzeba rozpocząć od analizy, w jakich warunkach będzie używana. Niezbędne jest też odpowiedni pomiar pracownika, aby dobrać właściwy rozmiar. Większość bluz jest dostępna w różnych kolorach.
  Warto zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak wyposażenie bluzy w elementy odblaskowe, co w niektórych warunkach pracy spawacza jest wręcz niezbędne, aby zapewnić mu właściwe bezpieczeństwo. W ofercie są także kurtki w jaskrawych kolorach z odblaskami, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo.
  Personel sklepu zawsze zapewnia niezbędne doradztwo.

Menu

Szukaj

Cart

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Podatek
0,00 zł Suma

Cena zawiera podatek

Zobacz koszyk

Zawartość schowka

Brak produktów

» Zobacz schowki