Kategorie

SPAWALNICZA 99 Produkty

Podstawą ubioru spawacza jest bluza trudnopalna. Może występować samodzielnie lub w komplecie ze spodniami. Praktycznym rozwiązaniem w przypadku odzieży tego typu są zapięcia na napy oraz wygodne kieszenie. Ubranie spawalnicze szyje się z wysokiej jakości materiałów, które zachowują pierwotny kształt nawet po wielu praniach. Spodnie z możliwością regulacji w pasie podnoszą komfort użytkownika, a co za tym idzie ułatwiają mu pracę. Przydatnym dodatkiem pozostają też nakolanniki oraz miejsce do przechowywania telefonu. Do wyboru jest skórzana odzież spawalnicza oraz ubrania wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych.

Skórzana odzież spawalnicza

Skóra naturalna należy do materiałów najchętniej wykorzystywanych w produkcji odzieży dla spawaczy. Jest odporna na wysokie temperatury i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi, chroniąc go przed iskrami i odpryskującymi kawałkami metalu. Szczególnie popularne są fartuchy z mocnej dwoiny bydlęcej. Wyróżnia się dwa rodzaje tych produktów, a mianowicie zakładane na szyję lub wiązane wokół pasa. Ich uzupełnieniem są nagolenniki oraz rękawy, uszyte z takiego samego materiału. Odzież spawalnicza musi zapewniać pełną ochronę w trudnych warunkach pracy. Na co dzień przydają się zatem grube rękawice, a także wykonane ze skóry napulśniki.

Ochronna odzież spawalnicza na zimę i lato

Zimą sprawdzają się ocieplane ubrania z trudnopalnych materiałów. Optymalnym rozwiązaniem będzie tu kombinezon z grubszą podszewką. Można go uzupełnić ocieplaną kurtką, dedykowaną osobom pracującym w trudnych warunkach. Ochronna odzież spawalnicza zapewnia bezpieczeństwo bez względu na pogodę. Latem wykonywanie codziennych obowiązków ułatwi cieńszy kombinezon, ewentualnie spodnie ogrodniczki w połączeniu z rękawem ochronnym. Szczególnym zainteresowaniem zawodowców cieszą się super lekkie kombinezony o właściwościach antyelektrostatycznych. W warunkach intensywnej pracy lub dużego natężenia ruchu wskazane jest noszenie odzieży nie tylko trudnopalnej, ale również uzupełnionej pasami odblaskowymi.