Kategorie

CZAPKI ROBOCZE ZIMOWE

96 Produkty

Ciepła czapka to zimą podstawa. Przydaje się w pracy, w drodze do domu, warto mieć ją na głowie podczas uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. W ofercie znajdują się modele damskie, męskie i uniwersalne. Na srogie mrozy polecane są uszanki oraz kominiarka pod hełm ochronny. Późną jesienią czy wczesną wiosną doskonale sprawdzają się czapki wywijane lub dwustronne.

Czapki ochronne na zimę i nie tylko

Ochrona głowy jest szczególnie zalecana osobom, które nawet zimą sporą część dnia spędzają na powietrzu. Tylko wysokiej jakości materiały pozwolą uniknąć wyziębienia i zapewnią komfort termiczny. Czapki ochronne zimowe szyte są najczęściej z przędzy akrylowej, bawełny i poliestru. Tkaniny o większej gramaturze pomagają przetrwać nawet najchłodniejsze dni oraz wieczory. Uszanki uzupełnione kożuszkiem pasują do wielu zimowych kurtek, także tych roboczych. Z przędzy akrylowej powstają cieńsze czapki, przydatne gdy temperatura nieco się podniesienie. Ocieplane puchówki zostają wówczas zastąpione przez lżejsze okrycia wierzchnie. Dwustronne czapki w intensywnych kolorach będą odpowiednie na jesienne czy wiosenne przymrozki.

Wybór zimowej czapki ochronnej

Zróżnicowany asortyment odpowiada odmiennym potrzebom w zakresie ochrony głowy przed zimnem. Czapki z przedłużonymi bokami, tyłem, a nawet przodem są idealne na najchłodniejszą część roku. Przydają się zwłaszcza w pracy, wymagającej długiego przebywania na świeżym powietrzu. Jeżeli w ramach obowiązków służbowych nosi się hełm ochronny, sprawdzonym rozwiązaniem jest kominiarka z jednym otworem. Zastępuje nie tylko nakrycie głowy, ale pełni również rolę szalika. Czapki uzupełnione daszkiem zapewniają dodatkową ochronę przed padającym śniegiem. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup modelu z opcją wywijania, nie ma wówczas obaw o niedokładne dopasowanie rozmiaru. Czapki są dostępne w przeróżnych kolorach, począwszy od stonowanej czerni czy spokojnego granatu, aż po dynamiczny błękit oraz oliwkową zieleń. Produkty uszyte z tkanin dobrze odprowadzających wilgoć poleca się osobom aktywnym, które nawet zimą nie rezygnują z uprawiania sportu.