Kategorie

Buty 8 Produkty

W wielu zawodach pracownik ma do czynienia z sytuacjami niebezpiecznymi dla zdrowia. Oferta odzieży i obuwia ochronnego pozwala zabezpieczyć ciało przed uszkodzeniami możliwymi w trakcie pracy. Ryzyko uderzenia, zgniecenia, przebicia lub poparzenia nóg sprawia, że niezbędne jest wykonywanie obowiązków służbowych w specjalnym obuwiu ochronnym. Buty ze wzmocnionymi elementami zabezpieczającymi przed urazem wymagane są głównie w sektorze przemysłowym. Ich specyficzną kategorię stanowi obuwie spawalnicze.

Obuwie spawalnicze a bezpieczeństwo pracy

W ofercie sklepu dostępne są buty ochronne spawalnicze o różnych parametrach, więc każdy pracownik może indywidualnie dopasować je do swoich potrzeb. Popularne są modele przeznaczone do pracy w odmiennych warunkach, dlatego warto dobrać obuwie spawalnicze odpowiadające konkretnej pracy. Wszystkie modele butów są wykonane z precyzyjnie wyselekcjonowanych tworzyw, takich jak gruba i mocna skóra bydlęca, trwałe materiały syntetyczne i odporne elementy metalowe. Wzmocnione podnoski chronią nie tylko palce, ale też śródstopie przed uderzeniami, zgnieceniem i działaniem wysokiej temperatury oraz substancji żrących.

Jak wybrać odpowiednie buty ochronne?

Wybór konkretnego modelu obuwia spawalniczego zależy od kilku czynników. Poza rozmiarem, znaczenie ma materiał wykonania i grubość podeszwy. Wysokość cholewki decyduje natomiast o tym, jaka powierzchnia nogi będzie zabezpieczona. W zależności od warunków panujących w miejscu pracy, niebagatelne znaczenie może mieć obecność wkładki antyprzebiciowej w podeszwie lub odporność podeszwy na wysoką temperaturę. W asortymencie sklepu dostępne są buty ochronne spawalnicze nadające się do krótkotrwałej styczności z powierzchnią rozgrzaną nawet do 300°C.

Komfortowe buty ochronne spawalnicze

Choć ochrona stóp jest podstawą, to obuwie spawalnicze powinno być także wygodne. Buty ochronne muszą gwarantować komfort noszenia i stabilność stania. W ofercie sklepu są buty dające wysoką przyczepność nawet w trudnych warunkach terenowych. D są produkty wykonane z materiałów, które stanowią ochronę, ale też pozwalają na właściwe ułożenie stopy. Dobrej jakości skóra to zapewnia swobodny chód, a materiały syntetyczne w obrębie kostek odpowiadają za zachowanie ruchomości stawu skokowego. Wewnętrzne warstwy chronią natomiast przed otarciami i nadmierną potliwością.