Kategorie

Tabliczki informacyjne

25 Produkty

Informują o zasadach bezpieczeństwa. Pokazują, gdzie jest szatnia, stołówka, palarnia czy toaleta. Wskazują kierunek. Podpowiadają, gdzie się udać. Proszą oraz ostrzegają. Zdarza się, że również zakazują. W jaskrawych kolorach rzucają się szybko w oczy. Czasem jednym wyrazem a czasem pełnią przepisów – wyjaśniają. O czym mowa?

Tabliczki informacyjne

Musza być w każdym obiekcie. Od wejścia kierują nas do celu. W powszechnie przyjętych kolorach; niebieskie – informują, żółte – ostrzegają a czerwone zakazują. Wpływają więc nie tylko na sprawną organizację ruchu, ale także poprawiają bezpieczeństwo całych obiektów. Chronią dostęp wrażliwych pomieszczeń przed przypadkowym wejściem osób postronnych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Muszą być więc tak zrobione i zostać tak umieszczone, aby były widoczne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mają określony kształt i wymiar a często ich brak wiąże się z wymiernymi karami finansowymi. Tu nie ma odstępstw!

Mały koszt a duże zyski

Tabliczki informacyjne wiążą się ze stosunkowo małym kosztem. Choć wykonane z najwyższej jakości materiałów, płyt PCV lub folii foto samoprzylepnej, z zastosowaniem trwałych barwników i odpornych na działanie światła czy wody materiałów, ich cena jednostkowa wynosi zaledwie kilka złotych. Co więcej, odpowiednie oznakowanie paczek może wynieść kilka groszy. Przy tak niskich nakładach finansowych na zakup tabliczek informacyjnych osiąga się naprawdę duże zyski.

Zalety tabliczek informacyjnych

Dziś trudno wyobrazić sobie sprawne działanie urzędów, biur, firm czy budów bez odpowiedniego oznakowania. Nr gabinetu jest kluczową informacją w przychodniach i szpitalach. Naklejka „tu wolno palić” czy „palarnia” jest ciąż kluczowym wskazaniem dla wielu osób. Dzieci na kolonii w porze obiadowej szukają napisu „stołówka”, a listonosze szczególnie uważają na furtki na których jest ostrzeżenie „Uwaga zły pies”. Nawet nadając paczkę, gdy naniesie się znak bezpieczeństwa, można liczyć, że delikatna jej zawartość nie zmieni się u odbiorcy. Kto zatem może pozwolić sobie na brak tabliczek informacyjnych?

Gdzie kupić tabliczki informacyjne?

Odpowiednie znaki kupuje się najczęściej w sklepach zajmujących się sprzętem BHP. Coraz więcej z nich swoje produkty oferuje w internecie. Doskonałym przykładem jest polska firma FERPOL zajmująca się kompleksowym zaopatrzeniem partnerów biznesowych we wszystkie artykuły wpływające na bezpieczeństwo w pomieszczeniach; m.in. odzież ochroną czy tabliczkami informacyjnymi.