Kategorie

Kombinezony robocze

16 Produkty

Kombinezony robocze w pewnym sensie stanowią alternatywę dla tradycyjnych ubrań roboczych. W swoim podstawowych wersjach mają bowiem to samo zadanie, czyli ochronę pracownika przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak to dopiero początek ich zastosowań, ponieważ bardziej specjalistyczne kombinezony robocze chronią także przed niebezpiecznymi substancjami różnego typu oraz służą do pracy w trudnych warunkach. Dlatego jednym z ich podstawowych cech powinna być wygoda użytkowania

Wygoda i funkcjonalne rozwiązania zastosowane w budowie kombinezonu

Kombinezony robocze dostępne w sklepie są wykonane z materiałów, które nie utrudniają noszącemu poruszania się i nie ciążą, dzięki czemu może z powodzeniem wykonywać swoje codzienne obowiązki. Co więcej, każdy model jest wyposażony w dodatkowe funkcjonalności, które gwarantują większe bezpieczeństwo i ochronę. Są to np. pętelki na kciuki, zabezpieczające rękawy przed zsuwaniem się, ale także ściągacze zastosowane w kluczowych miejscach oraz dodatkowe kieszenie w niektórych modelach. Wszystko to sprzyja sprawniejszej realizacji zadań.

To co najważniejsze w kombinezonach roboczych, czyli bezpieczeństwo

Oczywiście podstawowym zadaniem, które mają spełniać kombinezony robocze, jest zapewnianie odpowiedniej ochrony. W zależności od modelu i przeznaczenia muszą spełniać różne normy. Dla człowieka pracującego w trudnych warunkach, np. spawacza, bezpieczny kombinezon to taki, który ma wystarczająco mocny materiał. Zaś dla pracownika narażonego na kontakt z niebezpiecznymi substancjami liczy się szczelność i kompletna ochrona przed kontaktem z zagrożeniem. W sklepie znajdują się różne modele kombinezonów, więc każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie.

Kombinezony robocze na zimę i na lato

Ostatnim elementem, o którym warto wspomnieć przy wyborze kombinezonu, jest pora roku. Żeby zapewnić sobie jak największy komfort pracy, w zależności od temperatury warto wybrać kombinezon cieńszy na ciepłe dni oraz grubszy i z warstwą ocieplaną wtedy, gdy robi się zimo. W szczególnych sytuacjach warto także zadbać o to, aby odzienie robocze posiadało odblaski.