Kategorie

KURTKI ZIMOWE ROBOCZE

177 Produkty

Ocieplane kurtki zimowe, dostępne w naszym sklepie wykonane są z materiałów najwyższej jakości i pochodzą od renomowanych producentów odzieży roboczej. Posiadamy kurtki w wielu wariantach kolorystycznych oraz w różnych krojach. Niektóre z oferowanych przez nas kurtek, posiadają odpinane podpinki, co czyni je idealnymi do pracy w każdych warunkach pogodowych. W naszej ofercie znajdą Państwo kurtki o wysokiej paroprzepuszczalności, kurtki wodoodporne, oddychające, powlekane PVC i wiele innych. Osobom, którym zależy na jak największej funkcjonalności odzieży, proponujemy modele wyposażone w dużą ilość kieszeni, oraz kurtki typu 3 w 1 lub 4 w 1. Posiadamy kurtki idealne dla drogowców, służb porządkowych, monterów, mechaników, ochroniarzy i wielu innych.

Zimowa kurtka robocza to niezbędne wyposażenie każdego pracownika, który jest oddelegowany do pełnienia obowiązków w niskich temperaturach. Właściwie wybrany produkt zapewnia bezpieczeństwo, komfort oraz wygodę w trakcie wykonywania powierzonych zadań. Ocieplane kurtki robocze w naszym sklepie internetowym pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Stawiamy na wysoką jakość wykonania, funkcjonalność, a także komfort wszystkich osób, które korzystają z asortymentu dostępnego w naszej ofercie. Kurtki do pracy, zimowe idealnie sprawdzą się nawet podczas pracy w bardzo wymagających warunkach!

O czym należy pamiętać, wybierając zimową kurtkę roboczą?

Decydując się na zakup kurtki zimowej roboczej, należy przede wszystkim uwzględnić, do jakiego rodzaju wykonywanych zadań powinna być ona przystosowana. Jeśli produkt będzie wykorzystywany w naprawdę trudnych warunkach, to powinien posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Warto więc wziąć pod uwagę grubość, a także funkcjonalność wybranego modelu. Kurtka robocza ocieplana może być rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym, zwłaszcza jeśli zostanie wyposażona we właściwą liczbę kieszeni oraz regulacji, które pozwolą dopasować odzież bezpośrednio do wzrostu i wagi konkretnej osoby. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest też zastosowanie odpinanych elementów. Dzięki temu zimowa kurtka robocza po odpięciu rękawów może służyć jako ciepła kamizelka. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i wygodne. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednią kolorystykę kurtki, tak aby idealnie komponowała się ona z warunkami pracy. Na ciemnych materiałach mniej widać ewentualne zabrudzenia. Jaskrawe kolory i odblaski zapewniają z kolei bezpieczeństwo przy pracy na budowie i w towarzystwie dużych i niebezpiecznych maszyn. Kurtki do pracy zimowe powinny zostać dopasowane do warunków, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć.

Podstawowe elementy kurtki zimowej do pracy

Ocieplane kurtki robocze powinny być wyposażone w kilka niezbędnych elementów, które zwiększą poczucie komfortu pracowników podczas wykonywania konkretnych zadań. Niektóre z części odzieży, takie jak np. kaptur będą wyjątkowo ważne w sytuacjach, kiedy praca naraża daną osobą na silne działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wybierając właściwy model, należy się upewnić, czy robocza kurtka zimowa została wyposażona we wszystkie najważniejsze elementy i czy pozwoli to na lepsze utrzymanie ciepła i zagwarantuje pracownikowi realizację zlecenia w komfortowych warunkach. Aby było to możliwe, zimowa odzież robocza powinna mieć kilka niezbędnych części.

Kaptur

Właściwe dobrany kaptur powinien chronić przed wiatrem oraz opadami atmosferycznymi. Ważne też, aby nie ograniczał pola widzenia. Według opinii specjalistów ok. 10% ciepła „ucieka” przez głowę. Połączenie czapki i właściwego kaptura w zestawieniu z odpowiednią roboczą kurtką zimową sprawi, że osoba pełniąca swoje obowiązki, będzie mogła wykonywać wszystkie powierzone zadania bez narażania się na przemarznięcie. Odpowiedni kaptur powinien być również wodoodporny, tak, aby deszcz czy też śnieg nie przesiąkały przez materiał.

Kołnierz

Kurtki robocze ocieplane muszą być ponadto wyposażone w odpowiednie kołnierze. Dzięki temu osoba wykonująca zadania w niskich temperaturach narażona na przenikliwy wiatr nie będzie odczuwać dyskomfortu. Trzeba również podkreślić fakt, że właściwie dopasowany kołnierz ochroni struny głosowe, a także migdały i gardło. Niweluje to więc ryzyko pojawiania się problemów związanych ze wspomnianymi narządami. Odpowiedni kołnierz ochroni ponadto pracowników przed ewentualnymi bólami szyjnymi powstałymi w wyniku przewiania. Z tego powodu jest bardzo przydatnym dodatkiem w każdej praktycznej kurtce roboczej zimowej.

Tył kurtki

Może się to wydawać mało istotne, natomiast robocza kurtka zimowa powinna być z tyłu nieco dłuższa. Dzięki temu chroni nerki i dolne partie kręgosłupa przed przewianiem. Zabezpieczenie w tej postaci pozwala uniknąć pracownikom pojawienia się problemów z bólem pleców w części lędźwiowej, a także innych poważnych powikłań zdrowotnych. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku osób, które wykonują swoje zadania na zewnątrz budynków, gdzie narażone są na silne działanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza w okresie jesiennym oraz zimowym.

Mankiety

Kolejną ważną kwestią dotyczącą wyposażenia kurtek roboczych zimowych są mankiety. To one stanowią istotne zabezpieczenie umieszczone na wysokości nadgarstków kurtki, które chroni pracowników przed przedostawaniem się chłodu pod wnętrze odzieży. Warto zadbać o to, aby mankiety nie ograniczały komfortu podczas pracy. Należy jednak zwrócić uwagę na ich szczelność, dzięki niej będą we właściwy sposób zabezpieczały osoby wykonujące swoje obowiązki przed utratą ciepła. Robocza kurtka zimowa musi być uszyta z odpowiednią dbałością o szczegóły, dokładnie tak, jak wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie internetowym Ferpol.

Wodoodporność i paroprzepuszczalność

To niezwykle istotne parametry dla wszystkich zespołów, które pracują na zewnątrz budynków lub są narażone na kontakt z wodą. Wilgoć, a także niskie temperatury nie sprzyjają zdrowiu, dlatego odpowiednia kurtka robocza zimowa powinna być przystosowana do radzenia sobie nie tylko z zimnem, lecz także z obecnością wody. Ważne jest też to, aby materiał, z którego wykonany został produkt, pozwalał na swobodną paroprzepuszczalność. Dzięki temu kurtki robocze ocieplane mogą utrzymywać temperaturę i gwarantować właściwą wentylację. Zabezpiecza to przed przegrzaniem się organizmu, a zarazem pomaga w utrzymaniu higieny.

Elementy odblaskowe

Są to dodatki wyjątkowo przydatne dla wszystkich pracowników, którzy wykonują swoje zadania w miejscach słabo oświetlonych, a także na placach budowy oraz w towarzystwie dużych, niebezpiecznych maszyn. Pomaga to zapewnić bezpieczeństwo i sprawia, że osoby ubrane w ochronną odzież są lepiej widoczne. Robocza kurtka zimowa powinna mieć odpowiednio umiejscowione odblaski, tak aby pracownik był widoczny bez względu na to, czy jest ustawiony bokiem, tyłem czy też przodem w kierunku zagrożenia.

Zimowa kurtka wielofunkcyjna — czy to dobry wybór?

Kurtka robocza zimowa z odpinanymi elementami, takimi jak podpinka ocieplająca, rękawy czy kaptur, jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki wymienionym elementom pracownik może samodzielnie dostosować poziom ocieplenia do swoich preferencji, na podstawie tego, jakie zadanie obecnie wykonuje czy też, jaka pora roku panuje na zewnątrz. Pozwala to utrzymać komfort pracy na właściwym poziomie. Przy wyborze modelu z odczepianymi elementami, trzeba mieć jednak na uwadze to, aby suwaki, czy też klamry były we właściwy sposób zabezpieczone. W przypadku kurtek roboczych zimowych istotną kwestię stanowi też szczelność ubrania, pozwalająca zapobiec przenikaniu chłodu pod jego strukturę. Dzięki temu produkt jest bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, który w łatwy sposób może być zaadaptowany do panujących warunków.

Kurtka damska i męska — najważniejsze różnice w kurtkach ochronnych

Kurtka robocza zimowa damska różni się od męskiej wyłącznie wymiarami. Ogólna zasada jest taka, że odzież musi być dostosowana do warunków, z którymi ma się konfrontować na co dzień. W związku z tym należy pamiętać o wyborze modelu zapewniającego właściwy poziom ciepła oraz wygody podczas wykonywanych obowiązków. Kurtka zimowa męska robocza bez wątpienia będzie miała większe wymiary. Warto jednak uwzględnić zakup modelu zakończonego ściągaczem. Pozwoli on utrzymać temperaturę i będzie zapobiegać przedostawaniu się chłodu pod wnętrze odzieży. Zimowe kurtki robocze damskie oraz męskie powinny być także wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dokładanie takie produkty promujemy w naszym sklepie internetowym!

Parametry ocieplanych kurtek roboczych - co oznaczają zapisy na metce?

Kurtki robocze ocieplane bardzo często mają na metce informację dotyczącą zastosowanego do ich produkcji materiału, przeważnie to 100% poliester. Tak naprawdę istotniejsza od tego parametru jest informacja dotycząca gramatury, wyrażana w gramach na metr kwadratowy. Aby zaklasyfikować ochronną kurtkę roboczą do odzieży zimowej, powinna ona mieć minimum ponad 200 g/m2. Im wyższa wartość, tym wyższa gramatura, a co za tym idzie, lepsza ochrona przed chłodem. Dlatego też w wyjątkowo niesprzyjających warunkach, jak, chociażby te panujące na mroźniach, warto wybrać robocze kurtki zimowe charakteryzujące się możliwie najwyższą gramaturą.

O czym jeszcze należy pamiętać, decydując się na roboczą kurtkę ocieplaną?

Kurtki robocze zimowe powinny być również bardzo wygodne. Warstwa ocieplenia może utrudniać wykonywanie niektórych czynności, dlatego warto postawić na wysoce funkcjonalne i komfortowe w użytku modele. Poza tym istotną kwestią jest również dostosowanie materiału do warunków, w jakich konkretny pracownik będzie pełnił swoje obowiązki. Jeśli będzie mieć kontakt z wilgocią, to trzeba wybrać materiał, który właściwie przed nią zabezpiecza. Podobnie w sytuacji, kiedy zimowe kurtki ochronne są narażone na wysoką obecność pyłu lub potencjalne uszkodzenia. Każdy produkt ochronny musi być wybierany przez pryzmat specyfiki pracy.

Dlaczego warto wybrać kurtki robocze zimowe dostępne w naszym sklepie?

Stawiamy wyłącznie na sprawdzone produkty pochodzące od marek o ugruntowanej pozycji na rynku. Promujemy rozwiązania charakteryzujące się wysoką jakością wykończenia, a także odporne na wpływ czynników zewnętrznych w konkretnych warunkach pracy. Dzięki temu każda kurtka robocza zimowa dostępna w naszym sklepie będzie fantastycznym wyborem. Odzież dostępna w ofercie wyróżnia się różnoraką specyfikacją, a także funkcjonalnością oraz dedykowaną gramaturą. Sprawia to, że każdy może znaleźć w naszej ofercie produkt idealnie wpisujący się w potrzeby jego zespołu. Każda robocza kurtka zimowa posiada konkretny opis oraz informacje dotyczące parametrów, więc z łatwością można dostosować produkt do specyfiki wykonywanej pracy. Cały asortyment jest niezwykle solidny i wykonany z pełną dbałością o detale. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą roboczych kurtek zimowych i skorzystania z propozycji naszego sklepu internetowego!