Kategorie

Obuwie profilaktyczne 46 Produkty

Produkty na zamówienie – czas realizacji 7-14 dni roboczych.

---------------------------------------------------------------------

Obuwie profilaktyczne jest przeznaczone dla osób, które cierpią z powodu różnych wad stóp. W takich sytuacjach często pojawiają się nieprzyjemne zmiany postawy, które nieraz powodują ból. Aby tego uniknąć, chory może sięgnąć po specjalistyczne obuwie. Wyróżnia się ono przede wszystkim tym, że posiada wyprofilowane wkładki, dzięki czemu stopa układa się tak, jak powinna. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób zapobiega się powiększaniu schorzeń i minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości, które im towarzyszą.

Buty profilaktyczne nie tylko dla chorych

Mimo oryginalnego przeznaczenia z obuwia profilaktycznego mogą korzystać również zdrowi. Tego typu buty świetnie sprawdzą się w każdym zawodzie, który wymaga od pracownika wysiłku w postaci wielogodzinnego chodzenia czy stania. Ze specjalistycznym obuwiem na nogach można uniknąć nadmiernego przemęczenia i zawczasu zapobiegać potencjalnym wadom postawy wynikającym z pracy. Warto również wspomnieć o większym komforcie, który jest nie do przecenienia, gdy trzeba wiele godzin stać na nogach.

Wybierając obuwie profilaktyczne warto wiedzieć, że dzieli się ono na dwa główne modele: drewniaki oraz klapki.

Czym wyróżniają się klapki?

Specjalistyczne klapki lub sandały mogą przybierać różne postacie. To plus, ponieważ każdy może dopasować model obuwia do swoich potrzeb i preferencji. Jednak wszystkie klapki łączy jeden wspólny element, którym jest wkładka. Wyróżnia się tym, że dopasowuje się do ułożenia stopy, dzięki czemu przeciwdziała bólowi oraz niweluje wady postawy. Co więcej, kładka jest niezwykle miękka, dzięki czemu noszący może liczyć na maksymalną wygodę, której nie sposób znaleźć w tradycyjnych butach.

Drewniaki jako obuwie profilaktyczne

Ten model butów charakteryzuje się tym, że ma drewnianą i wysoką podeszwę. Jest ona antypoślizgowa, co zwiększa bezpieczeństwo noszącego. Ponadto — jako że jest wykonana z drewna — buty charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i posłużą przez długi czas. Największą zaletą drewniaków jest to, że zapobiegają deformacjom i bólowi, wzmacniają mięśnie nóg i poprawiają krążenie.