Kategorie

Akcesoria

42 Produkty

Wybór obuwia roboczego w znacznej mierze wpływa na wykonywaną pracę. Niezmiernie ważnym ich elementem są również odpowiednio dopasowane akcesoria do butów roboczych. Zależy od nich m.in. komfort oraz bezpieczeństwo w pracy. Wkładki do butów roboczych mogą polepszyć właściwości obuwia oraz zwiększyć ich komfort noszenia. Ważnym elementem są także sznurowadła. Ich wybór powinien być zatem starannie przemyślany, co pozwoli na dopasowanie do potrzeb użytkowników.

Wkładki do butów roboczych - zalety

Tego typu akcesoria do butów roboczych - pozwalają na dopasowanie stopy do obuwia. Ponadto zapewniają również odpowiednią izolację termiczną oraz wpływają na absorpcję energii w pięcie. Niektóre z nich mogą dodatkowo ułatwiać stopom oddychanie, dzięki czemu chronią przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu. Wybierając wkładki warto dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Standardowe akcesoria tego typu wykonane są z filcu. Chronią stopę przed odparzeniami, zapewniają jej niezbędnego komfortu i zmniejszają poczucie zmęczenia. Równie skutecznie wchłaniają także pot. Dostępne są w każdej rozmiarówce, jednak w razie potrzeby można je przyciąć za pomocą nożyczek. Dzięki temu wkładka idealnie dopasuje się do obuwia.

Osobom o bardziej indywidualnych potrzebach zaleca się korzystania z profilowanych wkładek. Wykonane m.in. z owczej skóry i miękkiej pianki lateksowej, sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ponadto odciążają obolałe stawy i kręgosłup, co wpływa korzystnie na samopoczucie w trakcie pracy. Świetnie sprawdzają się w przypadku osób z płaskostopiem podłużnym. Tego typu produkty zaleca się zwłaszcza kobietom w ciąży oraz wszystkim tym, którzy prowadzą stojąco-chodzący tryb pracy.

Sznurowadła do butów roboczych - jakie wybrać?

Podobnie jak i w przypadku wkładek, stanowią one bardzo ważny element obuwia roboczego. Warto sięgnąć po te wykonane z nylonu. Materiał ten cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto dostępny jest w różnych kolorach.

Ferpol.pl oferuje bogaty asortymentu akcesoriów do butów roboczych. Wśród nich znajdują się wkładki, sznurówki oraz wiele innych!