Kategorie

OCHRONA GŁOWY

169 Produkty

W kategorii ochrona głowy znajdą Państwo wiele różnych propozycji okrycia i zabezpieczenia głowy. Dzięki ich zastosowaniu można uniknąć wielu przykrych incydentów, które jak wiadomo, zdarzają się w każdej pracy. Okrycie głowy w miejscach pracy, w których nastąpić może upadek przedmiotu z wysokości jest odgórnie narzucone przez polskie przepisy BHP, a więc ochrona głowy i bhp mają ze sobą wiele wspólnego.

Ochrona głowy - Oferta

W naszej mogą znaleźć Państwo wiele ciekawych propozycji, które przyczynią się do poprawy komfortu w ciągu dnia. Takie niewielkie z pozoru zabezpieczenie głowy może uratować życie. Wszystkie produkty tworzymy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem, aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających osób.

Produkty chroniące głowę

Wśród oferowanych produktów znajdują się kaski ochronne, które skutecznie mogą zostać wykorzystane na przykład na budowie lub w kopalni. Kaski najskuteczniej chronią głowę przed wstrząsami oraz rozcięciem. Dzięki temu osoby pracujące w niebezpiecznych warunkach w momencie ewentualnego uderzenia zmniejszą ryzyko wypadku. Oprócz kasków oferujemy także nieco lżejszą wersję ochrony, czyli czapko-kaski i czapki lato/wiosna. Chronią one przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz nagrzaniem się głowy, co jak wiadomo, skutkuje udarem. Osoba, która dozna nawet niewielkiego przegrzania głowy na słońcu, czuje się spowolniona oraz zmęczona. To bardzo niekorzystne w pracy, dlatego taka forma ochrony wydaje się bardzo ważna. Dostępne są także zimowe czapki zimowe (np. uszanki) chroniące skórę głowy przed gwałtownymi przymrozkami. Ostatnią, proponowaną przez nas formą ochrony są czepki stosowane przeważnie w gastronomii.

Dlaczego ochrona głowy jest ważna?

Nawet niewielki wypadek, czy to poprzez przewrócenie, czy poprzez upadek przedmiotu na głowę może doprowadzić do obrzęku mózgu, utraty pamięci, a także rozcięcia okolic głowy. Wszelkie urazy, nawet te najmniejsze, mogą mieć poważne konsekwencje i skutkować nawet zgonem. To sprawia, że ochrona głowy, czyli jednej z najważniejszych części ciała staje się zasadna.