Kategorie

W deszczowe i wietrzne dni dobrej jakości nieprzemakalne spodnie umożliwiają kontynuowanie pracy. Można nosić je w komplecie z przeciwdeszczową kurtką, płaszczem lub ponczem. Ferpol posiada w ofercie różne modele spodni, które poza ochroną przed przemoczeniem, gwarantują również dobrą widoczność. Jest to szczególnie ważne w pracy drogowców, służb porządkowych, a także na placu budowy.

Wodoodporne spodnie odblaskowe

Klasyczne wodoodporne spodnie odblaskowe mają luźny krój, umożliwiający ich noszenie także na inne elementy garderoby. Zakłada się je tylko w razie potrzeby, podczas ulewy lub w pochmurny dzień z wyjątkowo słabą widocznością. Do niewątpliwych zalet takiego uniwersalnego modelu należy lekki materiał, który nie krępuje ruchów. Przydatne są przelotowe kieszenie, ułatwiające dotarcie do ubrań, znajdujących się pod odzieżą przeciwdeszczową. Warto wybierać tkaniny oddychające, zwłaszcza gdy mają być stosowane jako dodatkowa, wierzchnia ochrona przed przemoczeniem. Przeciwdeszczowe spodnie odblaskowe występują w wielu kolorach i rozmiarach. Do wyboru są modele sięgające pasa lub ogrodniczki. Odblaskowe wstawki umieszcza się w dolnej części, ewentualnie nad kolanami.

Przeciwdeszczowe spodnie odblaskowe

Spodnie chroniące przed przemoczeniem sprawdzają się przez cały rok. W zimowe dni także przyda się dodatkowa ochrona przed padającym śniegiem i zimnym wiatrem. Taką funkcję spełnią ocieplane wodoodporne spodnie odblaskowe. Uszyte w 100% z poliestru, zapewniają wygodę noszenia, są odporne na ścieranie oraz wielokrotne pranie. Plamoodporna tkanina ułatwia utrzymanie odzieży w dobrym stanie. Dzięki taśmom odblaskowym spodnie sprawdzają się w pracy przed świtem i po zapadnięciu zmroku. Regulowane końcówki nogawek ułatwiają dopasowanie do różnych butów. W sklepie dostępne są spodnie ze ściągaczem na wysokości pasa, a także ocieplane ogrodniczki z odblaskowymi wstawkami. Najpopularniejsze kolory to granatowy i pomarańczowy. Po wyborze spodni, warto pomyśleć o uzupełnieniu ich przeciwdeszczową kurtką.