Kategorie

Higiena stanowi podstawę przy wykonywaniu większości zawodów. Odpowiednia ochrona przed zanieczyszczeniami oraz przenoszeniem zarazków jest niezbędna w profesjonalnej kuchni, w laboratoriach, przychodniach, szpitalach, restauracjach oraz w wielu innych miejscach pracy. Czepki ochronne gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Jednocześnie spełniają wszystkie wymogi BHP.

Zastosowanie czepków ochronnych

Czepki ochronne wykonywane są z cienkich i przewiewnych, ale wytrzymałych materiałów. Chronią przed przenoszeniem zanieczyszczeń i zarazków w miejscu pracy. Stanowią podstawowe wyposażenie higieniczne. Wymaga się ich m.in. wśród pracowników szpitali i przychodni, higienistek i stomatologów oraz kucharzy. 

Wśród dostępnych czepków ochronnych znaleźć można odzież jednorazową lub przeznaczoną do wielokrotnego użytku. Wybór produktu zależy od zastosowania. W miejscach szczególnie narażonych na zakażenia, w których przebywają osoby chore, konieczne jest stosowanie ochrony jednorazowej. Kucharze często wybierają natomiast trwałe czepki bawełniane.

Oferta czepków ochronnych Ferpol

Różne stanowiska pracy wymagają spełnienia określonych norm BHP. Z tego powodu konieczny jest dobór odpowiedniego rodzaju czepków ochronnych. Dostępne są m.in. czepki ochronne jednorazowe z polipropylenu oraz czepki siateczkowe. Znaleźć można również przewiewne czepki na brodę i usta. Częstym wyborem kucharzy i cukierników są papierowe ochrony, potocznie nazywane furażerkami. W ofercie znajdują się także typowe czepki wielokrotnego użytku wykonane z poliestru i bawełny oraz wysokie czapki dla szefa kuchni. 

Gwarancja komfortu i wygody

Wszystkie czepki wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów. Nie powodują obtarć i podrażnień nawet przy długotrwałym noszeniu. Spełniają normy BHP i zapewniają maksymalną higienę w miejscu pracy. Stanowią niezbędny element ubioru pracownika, gwarantując bezpieczeństwo zarówno dla najbliższego otoczenia, jak i dla klientów. Czepki ochronne gwarantują maksymalną satysfakcję i komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków.