Kategorie

KURTKI ODBLASKOWE

125 Produkty

Robocza kurtka odblaskowa musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Tkanin, które sprawdzą się w nawet najtrudniejszych warunkach. W ofercie znajdują się różne kroje kurtek w wielu rozmiarach. Do najchętniej wybieranych należą produkty wielosezonowe, kurtki odblaskowe z odpinanymi rękawami oraz modele typu bomber.

Męskie kurtki odblaskowe na różne pory roku

Robocze kurtki odblaskowe występują w trzech podstawowych odmianach. Modele przeznaczone na sezon wiosenno-letni nie wymagają podszewki. Powstają na bazie tworzyw sztucznych i zapewniają dobrą ochronę przed deszczem. Nowoczesne tkaniny umożliwiają też odprowadzanie wilgoci. Drugim rodzajem są ocieplane męskie kurtki odblaskowe. Przyjemna w dotyku wewnętrzna warstwa chroni przed wychłodzeniem, a wysoka gramatura materiału zapewnia trwałość. Ubrania robocze wymagają częstego prania i są narażone na działanie czynników mechanicznych. Muszą być zatem wykonane z wytrzymałych tkanin. Ostatnią podkategorią są kurtki wielosezonowe, stosowane między innymi jako letnia kurtka odblaskowa czy polarowa kamizelka.

Odblaskowe kurtki nie tylko do pracy

Poprawa widoczności jest wskazana także w czasie wolnym. Kurtka cała odblaskowa przydaje się podczas spaceru po lesie czy nieoświetlonym poboczu. To produkt polecany dla kierowców, nie tylko zawodowych. Coraz częściej korzystają z niego ćwiczący na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem są kurtki odblaskowe na rower, powinni mieć je na sobie uprawiający nordic walking po zapadnięciu zmierzchu. Miłośników joggingu nie trzeba przekonywać, jak ważne jest bezpieczeństwo. Podczas porannego treningu, kurtka odblaskowa do biegania jest czymś oczywistym. Zimą przyda się grubszy model, latem przed deszczem ochroni tkanina softshell.

Wybierając kurtki bhp odblaskowe, należy dopasować do je warunków pracy, czynników atmosferycznych, a najlepiej także do sylwetki. Jeżeli chodzi o krój męskie kurtki odblaskowe najczęściej występują w prostym kształcie. Alternatywą jest model bomber. Znaczenie mają również praktycznie rozmieszczone kieszenie oraz wygodne klejone szwy.