Kategorie

Rękawice elektroizolacyjne 5 Produkty

Rękawice elektroizolacyjne ELSEC przeznaczone są do ochrony rąk przed porażeniem elektrycznym. Oferowane przez nas rękawice mogą być wykorzystywane jako sprzęt ochronny przy pracy do 30 kV. Natomiast do pracy przy wyższych napięciach mogą być stosowane jako pomocniczy sprzęt ochronny. Ten typ produktu zaliczany jest do środków ochrony indywidualnej o złożonej konstrukcji, przeznaczonych do ochrony przed zagrożeniami życia lub zagrożeniami o poważnych lub nieodwracalnych zagrożeniach ciała (kat. III). W naszej ofercie znajdują się pięciopalczaste rękawice o anatomicznym kształcie, wykonane z lateksu najwyższej jakości. Wyróżniają się elastycznością i ergonomią oraz zwiększoną wytrzymałością na działanie kwasu, oleju i ozonu, a także bardzo niskich temperatur. W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawice elektroizolacyjne w różnych klasach.

Rękawice mają wszechstronne zastosowanie. Nie krępują ruchów, można je nosić także podczas realizowania zadań wymagających precyzji. Przed każdym kolejnym użyciem należy przeprowadzić oględziny produktu, upewniając się że powłoka nie została naruszona. Wszelkie wątpliwości powinny skutkować rezygnacją z użycia danej rękawicy.

Rękawice elektroizolacyjne podzielone na 5 klas

Klasa 00 oznacza, że produkt dostosowano do wymagania napięciowego 2,5kV przy napięciu probierczym przemiennym i do 0,5kV maksymalnego przemiennego napięcia pracy. Nieco większą ochronę zapewniają modele z klasy 0, można ich używać przy napięciu do 5kV (napięcie probiercze przemienne) i do 1kV (maksymalne przemienne napięcie pracy). Klasa 1 to rozwiązanie dla osób pracujących z wartością skuteczną do 10kV (napięcie probiercze przemienne) i 7,5kV (maksymalne przemienne napięcie pracy). Rękawice antyprzepięciowe klasy 2 spełniają wymagania do 20kV (napięcie probiercze przemienne) oraz 17kV (maksymalne przemienne napięcie pracy). Produkty klasy 3 zapewniają ochronę przed napięciem do 30kV (napięcie probiercze przemienne) i do 26,5kV (maksymalne przemienne napięcie pracy). Każdego planującego pracę z elektrycznością dotyczy ta standardowa norma, klasy napięciowe informują natomiast, jakimi rękawicami elektroizolacyjnymi chronić ręce podczas wykonywania konkretnych obowiązków. Wszystkie modele można stosować samodzielnie podczas pracy pod napięciem do 1kV. W pozostałych przypadkach należy je uzupełnić dodatkowym zabezpieczeniem.

Praktyczne rękawice antyprzepięciowe

Rękawice elektroizolacyjne dla pełnego komfortu uzupełnia się wkładkami przeciwpotnymi. W warunkach podwyższonego ryzyka można zakładać je wspólnie z ochronnymi rękawicami skórzanymi. Z uwagi na odporność na liczne zagrożenia, z rękawic antyprzepięciowych mogą korzystać przedstawiciele różnych zawodów. Nie są to tylko zawodowi elektrycy, ale także wszyscy mający na co dzień do czynienia z kwasami, olejami i ozonem. Rękawice antyprzepięciowe dla pilarzy i spawaczy także stanowią wielkie ułatwienie podczas wykonywania obowiązków. Zwiększają komfort pracy i zapewniają bezpieczeństwo.