Kategorie

Pistolety do piaskowania 2 Produkty

Pistolety do piaskowania to narzędzia niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z głębokim oczyszczaniem powierzchni metalowych lub drewnianych. Jego działanie opiera się na mechanizmie polegającym na wystrzeliwaniu piasku z dyszy pod bardzo wysokim ciśnieniem. Proces ten ma podobne działanie do gładzenia powierzchni materiałem ściernym. Niewątpliwie jednak nie wymaga tak dużego nakład energii, a przede wszystkim - jest on znacznie bardziej skuteczny. Jaki pistolet do piaskowania warto nabyć? Co trzeba wiedzieć przed jego zakupem? Nasi eksperci podpowiadają!

Co warto wiedzieć przed zakupem pistoletu?

Na samym początku trzeba zastanowić się nad tym, w jaki sposób narzędzie to będzie wykorzystywane. W przypadku zwykłego, domowego czyszczenia powierzchni wystarczającą skutecznością okaże się zwykły pistolet do piaskowania ze zbiornikiem w zestawie. W przeciwnym wypadku - gdy narzędzie ma być używane na skalę masową, lepiej będzie zainwestować w zakup pistoletu podłączane do dużego i zewnętrznego zbiornika na piasek.

Warto również mieć na uwadze, że o skuteczności i żywotności urządzenia decyduje także wybór odpowiedniego kompresora, a w przypadku urządzeń profesjonalnych, także i zbiornika na piasek. Tylko wtedy można mieć pewność, że narzędzie będzie działało w pełni wydajnie.

Jaki pistolet wybrać do piaskowania drewna?

Drewno to surowiec, który może dostarczać większych zmartwień w trakcie obróbki niż metal. Jest bardziej miękkie i podatne na ścieranie, dlatego warto sięgnąć po urządzenia przystosowane do pracy pod ciśnieniem 6 atm. Nie wykluczone jest także używanie pistoletów o ciśnieniu 8 atm, co korzystnie wpłynie na tempo pracy. Duże znaczenie ma także o materiale, który posłuży do piaskowania. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po elektrokorund.

Zapraszamy na stronę Ferpol.pl, gdzie dostępna jest szeroka gama pistoletów do piaskowania - ze zbiorniczkiem i bez. Atrakcyjnie cenowo produkty, zaskakują również swoją wysoką jakością. Nasi eksperci w dziedzinie remontów z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania.