Kategorie

Wiertarki Udarowe

17 Produkty

 Wiertarka to przydatne narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Urządzenie pozwala na wywiercenie otworów w różnych materiałach. Zmieniając nakładki, można  szlifować powierzchnie , polerować je, mieszać farby i zaprawy , frezować czy usuwać rdzę. Wiertarka dzięki swojemu szerokiemu wachlarzowi zastosowań idealnie poradzi sobie również z montażem mebli czy dekoracji. W trakcie zakupu sprzętu należy kierować się kilkoma istotnymi aspektami i parametrami. Ważne jest, aby dobierać produkty o odpowiedniej mocy i właściwej masie w stosunku do naszych umiejętności i potrzeb. 

Wiertarka udarowa - podstawowe parametry, na które trzeba zwrócić uwagę

Wielkość średnicy otworów jakie można uzyskać uzależnione są od mocy. Do niewielkiego rozmiaru otworów o średnicy w przedziale od  6 do 15 mm nadadzą się wiertarki udarowe o mocy około 400-650 W. Do wiercenia otworów o dużej średnicy odpowiednia będzie wiertarka o mocy minimum 800 W. Taka moc jest potrzebna ,gdy chcemy używać wiertarki do mieszania farb, klejów czy zapraw. 

Maksymalna średnica wiercenia  to wartość określająca, jakie duże otwory da radę wywiercić dana wiertarka udarowa. Każdy rodzaj nadaje się do różnych materiałów. Jedne przeznaczone są  dla betonu, inne dla drewna, a jeszcze inne dla metalu. 

Ciężar to kolejny ważny aspekt, który powinien zadecydować o wyborze sprzętu. Od wagi wiertarki udarowej  będzie zależała wygoda użytkowania.

Istnieją dwa rodzaje uchwytów - uchwyty kluczykowe oraz uchwyty bezkluczykowe (samozaciskowych). Uchwyty kluczykowe są trwalsze, ale ciężej mocuje się w nich wiertła w porównaniu do uchwytów bezkluczykowych.

Dodatkowe opcje

Sprzęgło bezpieczeństwa to dodatkowa opcja pozwalająca na wyłączenie wiertarki w przypadku, gdy wiertło zaklinuje się w materiale. Niektóre wiertarki mogą być wyposażone w gumowe nakładki na rękojeściach tłumiące nieprzyjemne drgania wiertarki. Poziomnica laserowa to bardzo przydatna opcja, ale nie niezbędna. Przykłada się ją do powierzchni i wyznacza punkty, w których chcemy wiercić .To pozwala na określenie, czy otwory będą w jednej linii  lub w jednakowym położeniu.

Przydatne wkrętarki sieciowe

W zależności od potrzeb można dokupić dodatkowe nakładki. Wśród nakładek znajdziemy : otwornice – wiertła do dużej średnicy, ściernice szczotkowe – do ścierania powierzchni, bity – końcówki do wkręcania oraz wykręcania śrub i wkrętów; mieszadło – do mieszania klejów,  zapraw i farb; gumowa tarcza z rzepem do mocowania krążków papieru ściernego.