Kategorie

ANTYSTATYCZNA 77 Produkty

Odzież antyelektrostatyczna jest przeznaczona dla osób pracujących w warunkach zagrożenia wybuchem. Tam nawet niewielki ładunek elektrostatyczny może być groźny. Pracodawcy powinni zatem wyposażyć podwładnych w ubrania ochronne, spełniające wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Ferpol oferuje różnorodne modele odzieży ochronnej, uszytej z tkanin trudnopalnych i ułatwiających odprowadzanie ładunków elektrostatycznych. Ubrania są do nabycia w wielu rozmiarach i kolorach.

Odzież antyelektrostatyczna, w którą warto inwestować

Z ubrań antyelektrostatycznych korzysta się w specyficznych warunkach pracy. Głównie w miejscach przechowywania substancji palnych w znacznych stężeniach. Odzież antyelektrostatyczna jest wówczas niezbędnym środkiem bezpieczeństwa. W ofercie sklepu do nabycia są wszystkie niezbędne elementy wyposażenia pracownika. Poczynając od bielizny, a kończąc na kurtkach i ubraniach z elementami odblaskowymi. W odzież antyelektrostatyczną opłaca się inwestować, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo pracowników, poprawiając przy okazji ich wydajność. Przemyślane kroje i wysokiej jakości materiały nie krępują ruchów, zapewniają optymalny przepływ powietrza, a jednocześnie są trudnopalne i przeciwdziałają gromadzeniu się ładunków antyelektrostatycznych.

Odzież elektrostatyczna w zestawach

Pracowników wykonujących obowiązki przy użyciu prądu elektrycznego trzeba wyposażyć w odpowiednią odzież. Ferpol w ramach pełnej ochrony proponuje zestawy ubrań, rozpraszających ładunki elektrostatyczne. W ich skład wchodzą bluzy ze spodniami do pasa lub z ogrodniczkami. Na chłodniejsze dni przydadzą się kalesony, ewentualnie trudnopalne szorty antyelektrostatyczne. Wykonujących obowiązki na zewnątrz chroni ocieplana odzież elektrostatyczna. Zaliczane są do niej kombinezony, kurtki i spodnie uszyte z mieszanki poliestru, bawełny i nici antystatycznej.
Do pracy w wymagających warunkach przydadzą się trudnopalne skarpety i kominiarki. Ofertę uzupełniają kamizelki ostrzegawcze. Wyposażenie pracownika powinno być kompletne, tylko wówczas odzież antyelektrostatyczna spełni swoją rolę.