Kategorie

ANTYSTATYCZNA

81 Produkty

Czy materiał, który bardzo często się elektryzuje, może okazać się niebezpieczny? Na pewno niejednokrotnie czuliśmy charakterystyczne strzelanie, kiedy dochodziło do elektryzowania się ubrań, koców lub też tapicerki meblowej. Niestety w wielu zakładach pracy w ryzykownym środowisku, elektryzowanie się może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, które mogą zakończyć się nawet wybuchem. W celu uniknięcia niebezpiecznych wyładowań elektrostatycznych, w ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się odzież antystatyczna. Dzięki specjalnym właściwościom wykorzystanych tkanin nie przyczyniają się one do powstania łuku elektrycznego, a także wyładowania elektrostatycznego.

Zastosowanie odzieży antystatycznej

Odzież uszyta z tkanin, które nie wywołują wyładowań elektrostatycznych, jest wskazana do stosowania w wielu specjalistycznych zakładach pracy. Przede wszystkim ubranie antyelektrostatyczne jest przeznaczone dla pracowników wykonujących swoje obowiązki na stacjach paliw, w przemyśle petrochemicznym, chemicznym, energetycznym oraz elektrycznym. Dodatkowo ubrania niepowodujące wyładowań elektrycznych znajdą zastosowanie w każdym miejscu, w którym pojawienie się nawet najmniejszej iskry lub łuku elektrycznego może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Kompleksowa odzież antystatyczna

Ubranie antystatyczne jest elementem garderoby każdego pracownika, który musi mieć zapewniony wysoki poziom bezpieczeństwa przed konsekwencjami w postaci pojawienia się iskry lub łuku elektrycznego. Dlatego w naszym sklepie internetowym mogą Państwo zaopatrzyć swoich pracowników we wszystkie wymagane elementy odzieży antystatycznej. Do niej zaliczają się gotowe komplety, jak i również wyszczególnione ubrania, a przede wszystkim kurtki, spodnie, kombinezony, bluzy, a także bieliznę antystatyczną. Oprócz odzieży przeznaczonej do noszenia każdego dnia podczas wykonywania swoich obowiązków w uciążliwym środowisku pracy, w naszym sklepie znajdują się również jednorazowe kombinezony. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą wysokiej jakości odzież niepowodującą jakichkolwiek wyładowań elektrostatycznych.

Doskonałej jakości tkaniny

Z racji specyficznych materiałów, jakie są wykorzystywane do produkcji odzieży elektrostatycznej, warto przyjrzeć się ich dokładnemu składowi. Najczęściej ubrania tego typu wykonuje się z tkaniny poliestrowej z bardzo dużą domieszką bawełny, a także nicią antystatyczną. Warto dodać, że taka tkanina wykazuje się gramaturą na poziomie 250 g/m2. Jednocześnie mimo właściwości antyelektrostatycznych, a także doskonałej odporności na wysokie temperatury, jest to tkanina oddychająca. Kolejną zaletą tkanin niepowodujących wyładowań elektrostatycznych jest przede wszystkim posiadanie cechy UPF 50+. Oznacza to, że tkanina przepuszcza mniej niż 1/50 szkodliwych promieni UV. W związku z tym odzież jest przeznaczona do pracy w uciążliwych warunkach, szczególnie do hut, a także zakładów spawalniczych.

Doskonała inwestycja w odzież antyelektrostatyczną się opłaca

Zaopatrując swoich pracowników w odzież antyelektrostatyczną, zyskują Państwo gwarancję zapewnienia im wysokiego bezpieczeństwa w trudnych warunkach pracy. Jednocześnie w naszym sklepie gwarantujemy dostęp do potrzebnych zestawów odzieży antyelektrostatycznej oraz odpornej na działanie wysokich temperatur. Mimo specjalistycznych właściwości, odzież jest wyjątkowo wygodna w użytkowaniu, a także zapewnia naturalną cyrkulację powietrza. Mimo uciążliwych warunków panujących na danym stanowisku, pracownicy nie będą odczuwać z tego tytułu większego dyskomfortu. Dzięki temu praca na specyficznym stanowisku nadal jest wydajna.

Gotowe zestawy odzieży elektrostatycznej

Przeglądając naszą ofertę, mogą Państwo szybko zorientować się, że posiadamy wszystkie potrzebne elementy wyposażenia, które pozwalają na zapewnienie kompleksowego ubrania pracowników. Oprócz gotowych zestawów obejmujących kombinezony, spodnie, koszulki, a także kurtki, w naszej ofercie znajdują się również pozostałe akcesoria zwiększające znacznie poziom bezpieczeństwa osób pracujących w trudnych warunkach. Do nich zaliczają się okulary, fartuchy, czy też rękawice, które sprawdzą się również w warunkach, w których panują wysokie temperatury.