Kategorie

Odzież trudnopalna

99 Produkty

Praca w uciążliwych warunkach z uwzględnieniem bardzo wysokich temperatur wymaga stworzenia pracownikom odpowiedniej ochrony podczas wykonywania ich obowiązków. Do takich form ochrony zalicza się odzież trudnopalna. Jest to specjalistyczny rodzaj ubrań, które wykonane zostały z wyselekcjonowanych materiałów wykazujących odporność na kontakt z wysokimi temperaturami. Specjalistyczna odzież doskonale sprawdzi się w takich miejscach pracy jak przemysł hutniczy, stoczniowy, petrochemiczny, czy też spawalniczy. Dbając o komfort oraz bezpieczeństwo pracowników, spełniają Państwo jednocześnie wszystkie normy związane ze stosownym zapewnieniem miejsca pracy osobom zatrudnionym na terenie swojego zakładu.

Odzież trudnopalna pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i zapobiega wystąpieniu różnego rodzaju wypadkom. W zakładach przemysłowych i innych miejscach, w których obrabia się surowce, często pojawiają się iskry i skrajne temperatury. Ich działanie mogłoby doprowadzić do zapalenia się klasycznej odzieży, co skutkuje poważnymi oparzeniami na ciele pracowników. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiednich warunków pracy i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia takich zdarzeń. Pracownicy muszą być więc wyposażeni w odpowiednie ubrania trudnopalne, dopasowane do typu wykonywanych zadań oraz aktualnej pory roku i temperatury w miejscu zatrudnienia.

Cechy charakterystyczne dla odzieży trudnopalnej

Decydując się na zakup odzieży trudnopalnej w naszym sklepie internetowym, mają Państwo gwarancję, że każdy z produktów spełnia wszystkie wymogi dopuszczające je do obcowania w środowisku, w którym panują nie tylko wysokie temperatury, ale jednocześnie pojawiają się iskry oraz promieniowanie UV. Odzież dostępna w naszej ofercie zalicza się do odzieży UVP 50+ co oznacza, że mniej niż 1/50 szkodliwych promieni UV jest w stanie przedostać się przez warstwę ochronną odzieży. Ponadto antyelektrostatyczna odzież trudnopalna oznaczona jest symbolem ARC2, co oznacza, że wskaźnik ochrony przed konsekwencjami łuku elektrycznego pod względem wysokiej temperatury wynosi 16 cal/cm².

Najwyższa jakość wyselekcjonowanych materiałów

Oferowana w naszym sklepie internetowym odzież trudnopalna została wykonana wyłącznie z najwyższej jakości skrupulatnie wyselekcjonowanych materiałów. Zalicza się do nich między innymi bawełna o bardzo dużej gęstości utrzymującej się na poziomie 330 g. Na uwagę zasługuje również materiał składający się z bawełny z domieszką tkaniny static contro. Dzięki temu spełnia on wszelkie normy bezpieczeństwa, chroniąc pracowników przed skutkami elektryczności statycznej, czynnikami gorącymi i płomieniem, a także w przypadku wykonywania prac spawalniczych. Wszystkie materiały przed wdrożeniem do użytku, podlegają bardzo dokładnym badaniom, a także sprawdzeniu, czy spełniają wszystkie narzucone normy bezpieczeństwa. Należy mieć również na uwadze, iż mimo specjalistycznych właściwości, materiał jest oddychający, a także nie traci intensywności koloru mimo intensywnego użytkowania. To właśnie dlatego ubrania trudnopalne z naszego asortymentu mogą być wykorzystywane przez długi czas, bez ryzyka ich szybkiego rozerwania. Są one obowiązkowym wyposażeniem pracowników w miejscach, w których istnieje zwiększone ryzyko zapalenia się odzieży w trakcie prac.

Dodatkowe wzmocnienia, a także komfortowe rozwiązania

Odzież trudnopalna dla spawaczy, jak i również specjalistów w innych branżach pracujących w bardzo trudnych warunkach, została zaprojektowana z myślą i komforcie każdego użytkownika. Dlatego bardzo często odzież dostępna w naszym sklepie internetowym, wyposażona jest w dodatkowe, bardzo wygodne kieszenie, pozwalające na przechowywanie drobnych przedmiotów. Ponadto w miejscach newralgicznych, ubrania trudnopalne zostały dodatkowo wzmocnione. W naszym sklepie internetowym mogą Państwo złożyć zamówienie na odzież dostosowaną do każdych warunków, zarówno panujących w zakładzie przemysłowym, jak i również na zewnątrz. Z powodzeniem mogą Państwo wyposażyć swoich pracowników w odzież zimową, a także letnią.

Stosujemy wysokiej jakości materiały, które przeszły odpowiednie testy. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one zgodne z wymaganiami danego użytkownika, a także przepisami BHP. Są to tkaniny odporne na zapalenie się nawet w sytuacji, gdy na ich powierzchni pojawią się iskry i fragmenty palącego się metalu lub drewna. Stosowanie klasycznych materiałów w takich przypadkach stanowi ogromne ryzyko.

Szeroki wybór produktów

W kategorii odzieży trudnopalnej znajdą Państwo szeroki wybór możliwości. Na liście produktów znajdują się przede wszystkim spodnie, kombinezony, okrycia wierzchnie, a także T-shirty i koszulki. Ponadto do stroju roboczego, dostosowane są akcesoria w postaci rękawic spawalniczych, kominiarek, chust, a nawet skarpet. Dzięki temu mają Państwo możliwość kompleksowego wyposażenia w jednym miejscu swoich pracowników w specjalistyczną odzież trudnopalną. Ponadto cały czas nasz asortyment ulega rozszerzeniu. W związku z tym zachęcamy do śledzenia pojawiających się nowości. Wszystkie ubrania trudnopalne dostępne w aktualnej ofercie spełniają potrzebne normy bezpieczeństwa, a także są dokładnie sprawdzane pod względem jakości. W naszym sklepie dostępne są wyłącznie produkty w najniższych cenach. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferujemy odzież trudnopalną, która różni się od siebie przede wszystkim dokładnym przeznaczeniem i dodatkowymi elementami. Jeśli w trakcie pracy zatrudnione osoby wykorzystują wiele drobnych narzędzi, dobrym pomysłem jest wyposażenie ich w spodnie lub ogrodniczki z wieloma kieszeniami. W ten sposób możliwe jest lepsze zorganizowanie pracy, a także zwiększenie wydajności pracownika. W naszym sklepie znajdą Państwo ubrania trudnopalne na lato i zimę. Każde z nich zakrywają dużą część ciała, zapobiegając oparzeniom, jednak pozwalają także na swobodny przepływ powietrza.

Odzież ognioochronna do różnych zadań

Odzież ognioochronna dostępna w naszym asortymencie pozwala na wykonywanie różnego rodzaju zadań. Oferujemy m.in. produkty stworzone z myślą o spawaniu. Zabezpieczają one przede wszystkim nogi i ręce, a także okolice szyi. Posiadamy też długie spodnie, kurtki z kapturem, bluzki z długim rękawem oraz ogrodniczki, zapewniające stabilność także w trakcie dużej aktywności. W przypadku precyzyjnych prac, gdzie twarz znajduje się blisko ognia, warto zdecydować się również na specjalną kominiarkę.

Nasza odzież trudnopalna sprawdzi się doskonale przede wszystkim w zakładach przemysłowych, w których istnieje ryzyko pożaru. Została wykonana z materiałów odpornych na działanie ognia, co potwierdziły liczne testy i uzyskane certyfikaty. Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy na tkaninę wpadnie iskra, nie dojdzie do zapalenia się ubrania, a co za tym idzie — poparzenia pracownika. Ubrania trudnopalne z naszego asortymentu mogą być wykorzystywane przez cały rok.

Gdzie sprawdzi się odzież trudnopalna?

Odzież trudnopalna pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w różnych firmach. Jest ona polecana przede wszystkim w zakładach przemysłowych. Takie ubrania przydadzą się bez wątpienia w sytuacji, gdy w danym obiekcie wykonuje się spawanie czy cięcie, w trakcie którego powstają iskry. Ubrania trudnopalne nie zapalą się w sytuacji, gdy pracownik stanie zbyt blisko linii produkcyjnej. Są one obowiązkowym wyposażeniem spawaczy, a także osób pracujących w wysokich temperaturach, np. w hartowniach szkła. Taka odzież zwykle jest gruba i zakrywa całe ręce oraz nogi, jednak nie warto z niej rezygnować nawet pomimo ciepła w budynku.

Odzież trudnopalna to także ubrania wybierane przez strażaków. Wówczas muszą być one zgodne z zatwierdzonymi projektami i bardziej skomplikowane niż ubrania trudnopalne stosowane w prywatnych zakładach przemysłowych. Zainwestowanie w takie produkty jest dobrym pomysłem także w sytuacji, gdy lubią Państwo majsterkować we własnym warsztacie czy garażu, zwłaszcza obrabiając metal.